המג"ד שהורה לירות בפלסטיני כפות שיחזר את האירוע

סא"ל עומרי בורברג, שהיה מעורב בתקרית הירי בנעלין, חזר למקום שבו נורה העציר הפלסטיני. לפני כשבועים הורה בג"ץ לפרקליט הצבאי הראשי לשקול מחדש את סעיפי האישום שבהם יואשם סא"ל בורברג

סא"ל עמרי בורברג עדיין ממתין להחלטת הפרקליט הצבאי הראשי לגבי הסעיף שבו יואשם בעקבות אירוע הירי בעציר הכפות בנעלין לפני כשנה. היום הוא חזר למקום האירוע יחד עם צוות הסנגורים כדי לבצע שיחזור מלא של האירוע כחלק מההכנות שלהם לטיעוני ההגנה במשפט.

לפני כשבועיים הורו שופטי בג"ץ לפרקליט הצבאי הראשי להחמיר את סעיף האישום נגד סא"ל בורברג, שהואשם בהתנהגות שאינה הולמת לאחר שהורה לחייל שלו לירות לעבר פלסטיני כפות. מדובר בצעד חריג של השופטים שציינו כי ההחלטה להעמיד לדין את המג"ד באישום של "התנהגות שאינה הולמת" היא "בלתי סבירה בעליל".

באוגוסט 2008 עתר לבג"ץ אשרף אבו-רחמה, אשר נורה על ידי חייל צה"ל בעודו כפות ומכוסה עיניים, יחד עם ארבעה ארגוני זכויות אדם - בצלם, האגודה לזכויות האזרח, הוועד הציבורי נגד עינויים ויש דין. העותרים דרשו לשנות את כתב האישום שהוגש נגד החייל היורה, סמ"ר ל', והמג"ד, סא"ל בורברג, כך שישקף את חומרת העבירה.

לטענת העותרים, מדובר במקרה שכולל איומים בנשק וירי בעציר כפות, המהווה עבירת התעללות בעצור בנסיבות מחמירות ודינה שבע שנות מאסר. המשפט יימשך עם הגשת כתב האישום המתוקן אם פרקליט הצבאי יחליט להחמיר בסעיף האישום.  

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?