גזר דין חסר תקדים לפורץ ששידל ילדים

עונש תקדימי של 5 שנות מאסר נגזר היום בבית משפט השלום בכפר סבא על פורץ מתוחכם, שנהג להיכנס לדירות לאחר ששידל ילדים לתת לו את מפתח הבית וחקר אותם על שעות העבודה של הוריהם. הוא נהג לבקש מהם להיכנס כדי "לחזק בורג" בגבס שהיה על רגלו. הפורץ נתפס רק לאחר שילד צילם אותו בטלפון הנייד שלו

השיטה: שידול ילדים. צילום אילוסטרציה (חדשות 2)

בית משפט השלום בכפר סבא גזר היום 60 חודשי מאסר בפועל, 15 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי גבוה על גבר שפרץ לדירות מגורים, תוך שהוא מנצל ילדים ומקבל מהם את המפתח לביתם כדי "לחזק בורג" בגבס שהיה על רגלו.

עוד קבעה השופטת קלרה רגיניאנו כי "הפורץ בגבס" יפצה שמונה משפחות שלבתיהן הוא פרץ בסכום כולל של 30,500 שקלים. אבי דנינו, בן 37, הורשע במשפטו בקשירת קשר לפשע, קבלת דבר במרמה, התפרצות לדירה וגניבה. הוא ביצע את העבירות עם עבריינים נוספים - שמעולם לא נתפסו.

דנינו פעל בשיטה מקורית: הוא נהג להגיע בסיום יום הלימודים לבתי ספר יסודיים, שם פנה לילדים בגילאי 8-10 וביקש מהם את מפתח הבית על מנת לחזק בורג בגבס שהיה על רגלו.

הפלסטלינה לשכפול הוטמנה בתוך הגבס

הפורץ המתוחכם נהג לנצל את העובדה שרגלו הייתה מגובסת ואת חזותו התמימה, והיה פותח עם הילדים בשיחה כדי להוציא מהם מידע על מקום מגוריהם ושעות עבודה של ההורים.

את המפתח נהג דנינו להכניס לגבס שברגלו, להטביע את המפתח בפלסטלינה ומאוחר יותר לשכפל את המפתח. לפני ההתפרצות נהג הפורץ להתקשר אל הדירה ולוודא שאין איש בבית.

במשטרה ציינו פעם אחת שבה דנינו קיבל תשובה בטלפון - ואז ביקש מהילד להגיע בדחיפות לבית הספר. פעם אחרת טען כי מדברים מהדואר, וביקש מהאישה לקחת חבילה מהדואר.

ילד אחד סיים את גל הפריצות

הפורץ המגובס נתפס בעקבות תושייתו של ילד שהבין שנפל למעשה תרמית. הילד האמיץ צילם אותו באמצעות הטלפון הנייד שלו, ואף רשם את מספר רכבו.

בגזר הדין המחמיר והתקדימי התייחס בית המשפט בחומרה רבה למעשיו של דנינו, בדגש על השיטה הייחודית והמתוחכמת בה בוצעו המעשים, ניצול תמימותם של הילדים והעובדה שהוא הורשע כבר בעבר בעבירות דומות.

בעבר, נהגו דנינו וחבריו להזדהות כשליחים עם משלוח פרחים ולבקש מבעלת הבית להתקשר. בזמן שאחד הסיח את דעתה, השני שכפל את המפתח באמצעות פלסטלינה.