הרג את האיש ש"ליכלך" על זוגתו

בית המשפט הרשיע היום במסגרת הסדר טיעון את יעקב ביטון בן ה-21 בהריגת חן בניהו ז"ל, קרוב משפחתו של זאב רוזנשטיין, לפני כשנתיים ברמת גן. השופט קיבל את עתירת התביעה וגזר על ביטון 16 שנות מאסר בפועל. ביטון כעס על בניהו ש"ליכלך" על בת זוגו, ירה לעברו וגרם לתאונה בה נהרג בניהו

יעקב ביטון, היום בבית המשפט (חדשות 2)

הרג בגלל הערה על בחורה - ונידון ל-16 שנות מאסר: בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום את עונשו של קובי ביטון שהורשע במסגרת עסקת טיעון בהריגתו של חן בניהו לפני כשנתיים בחולון. ביטון ירצה 16 שנות מאסר בפועל וישלם כמאה אלף שקלים למשפחתו של בניהו, שנהרג בעקבות הערה שאמר על חברתו של ביטון.

המקרה אירע במרץ 2007, בעקבות שיחה בין ביטון בן ה-21 ובין חברו דוד אלימלך, שהכיר את הקורבן. אלימלך סיפר שבניהו, קרוב משפחתו של זאב רוזנשטיין, העיר על התנהגות בת זוגו של ביטון ועל הדרך שבה שתתה אלכוהול במהלך חתונה. בשביל ביטון זו כנראה הייתה הערה אחת יותר מדי - והוא החליט לנקום.

בעקבות ההחלטה קבע ביטון פגישה עם בניהו, אליה הגיע עם חברו אלימלך ועם אדם נוסף בשם דניאל זרוב. כשהבחינו בבניהו, יצאו השלושה מרכבם ורצו לעבר בניהו, שנבהל וחזר במהירות למכוניתו. בניהו פתח בנסיעה בניסיון להימלט, תוך כדי שהשניים יורים לעברו.

תוך כדי שהוא נמלט מהיריות התנגש בניהו במכוניות חונות ונהרג. תחילה העריכה המשטרה כי בניהו היה מעורב בתאונת דרכים תמימה, אך כאשר התגלתה הגופה, היא נלקחה לנתיחה שלאחר המוות שבה התגלה פצע ירי בגופו והחקירה הפלילית החלה.

השופט: "הנאשם בחר לעצמו אורח חיים עברייני"

ביטון מצדו טען במהלך המשפט שהירי בוצע כתוצאה מבהלה שאחזה בו בזמן שבניהו החל לנסוע לאחור, ולכן ירה לעברו. השופט אורי שוהם לא קיבל את ההסבר וציין כי "האירוע המתואר בכתב האישום מהווה נקודת שפל בהתנהגותו של הנאשם, המלווה בעבירות אלימות ורכוש".

גזר הדין מדגיש גם את התנהגותו של ביטון, שנמלט לאחר האירוע. במשך חודשיים חיפשו אחריו השוטרים עד שנתפס לבסוף בקריית שמונה. "הנאשם בחר לעצמו אורח חיים עברייני", טען השופט שוהם.

בנוסף התייחס השופט גם לעברו של ביטון, שהורשע בעבר בדקירה וריצה 15 חודשי מאסר. לדברי השופט היה מצופה כי מי שהורשע בעבר בעבירה פלילית, וריצה 15 חודשי מאסר בגין דקירה, יחזור למוטב. לדבריו, בית המשפט הביע תקווה שהנאשם יסכים להשתלב בתהליך טיפולי ולשקם את חייו- "תקווה שהוכיחה עצמה כתקוות שווא כאשר הסלים את התנהגותו באורך קיצוני עד כדי הריגת המנוח", נכתב בגזר הדין.

בתום הדיון אמרה אימו של ביטון :"החיים שלי גמורים, עוד חודשיים תקראו שגם אני מתתי", ואיחלה למשפחת הקורבן בריאות.