ברזיל דחתה את בקשת אליאור חן לקבל מעמד "פליט"

רשויות ברזיל החליטו אמש כי "הרב" אליאור חן לא יזכה למעמד של פליט. חן הגיש בקשה בעניין בניסיון למנוע את הסגרתו לישראל. במשרד המשפטים מברכים היום על ההחלטה: "שיתוף הפעולה ראוי לציון עם הרשויות בברזיל". גורם בפרקליטות: "חן יוסגר לישראל בזמן הקרוב", עורך דינו של חן: "אין השלכות על ההסגרה"

הרב אליאור חן, ארכיון (חדשות 2)

רשויות ברזיל הודיעו אמש לפרקליטות המדינה כי ועדת הפליטים המקומית דחתה את בקשתו של "הרב" אליאור חן לקבל מעמד של פליט בברזיל.

בחודש מאי השנה קבע בית המשפט העליון בברזיל כי חן יוסגר לישראל בגין מעורבותו בפרשה החמורה של התעללות בקטינים. זמן קצר לאחר ההחלטה, הגיש חן בקשה לרשויות ברזיל לקבל מעמד של פליט, וזאת על מנת למנוע את הסגרתו לישראל.

ההערכה: חן יוסגר לישראל "בזמן הקרוב"

ממשרד המשפטים נמסר הבוקר כי בפעולה משותפת של עו"ד גלעד סממה מהמחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, שגריר ישראל בברזיל, גיורא בכר, ויועץ השגרירות, מר רפי זינגר, הביעו רשויות מדינת ישראל בפני רשויות ברזיל את התנגדותן לניסיונותיו של אליאור חן לנצל את דיני הפליטים על מנת למנוע את הסגרתו.

משרד המשפטים הודה לרשויות ברזיל על "שיתוף הפעולה הראוי לציון ועזרתן כדי להביא את חן לדין בישראל". גורמים בפרקליטות אמרו היום כי "האמצעים המשפטיים של חן בברזיל הולכים ואוזלים", וכי "הוא יוסגר לישראל בקרוב". עם זאת, הגורמים לא יכלו לתחום את ההסגרה במסגרת זמן - ימים, שבועות, או חודשים.

"אין השלכות על בקשת ההסגרה", אמר בתגובה עורך דינו של חן, עו"ד אריאל עטרי. "ההליכים המשפטיים סביב נושא ההסגרה נמשכים, ובמסגרת זו נדון גם נושא הגדרת הפליט. אני מזכיר שגם לפני שנה וחצי, כשהוגשה לראשונה בקשת ההסגרה לברזיל, אמרו בפרקליטות כי תוך כמה חודשים אליאור יוסגר לישראל".

פרשת חן: כת סדיסטית שהתעללה בילדים על מנת "לתקנם"

פרשת ההתעללות הקשה נחשפה במרס בשנה שעברה. אם הילדים מ. הואשמה בכתב האישום המקורי כי טלטלה, כפתה והתעללה בילדיה בני השלוש וארבע. פעולתיה של מ. וכך גם של חשודים אחרים, נעשו במסגרת של כת סדיסטית שבראשה עמד בן זוגה אליאור חן. בנה הפעוט אף אושפז בבית חולים שערי צדק במצב "צמח" כתוצאה מההתעללות.

הכת התעללה בילדים על מנת "לרפאם" ממזיקים שונים. הילדים עברו סדרה מזעזעת של התעללויות מחרידות כגון הכאה, האכלה בצואה, שריפת איברים ופעולות מזעזעות אחרות. חן עצמו נמלט עם תחילת החקירה לחו"ל ונמצא בסופו של דבר בברזיל.  

פרסום ראשון: חרדים בלונדון ערכו "מסיבת פדיון שבויים" לאליאור חן

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?