הורשעו שניים מתוקפי ד'אור פישר

במסגרת הסדר טיעון עם הפרקליטות, הורשעו הבוקר שניים מתוקפי שחקן הכדורסל ד'אור פישר - חגי ערוסי ואיתמר בראנז. הנאשם השלישי בתקיפה האלימה זוכה. המורשעים נשלחו ל-9 ו-10 חודשי מאסר בפועל. עורך דינו של בראנז: "מי שעשה את זה היום מסתובב חופשי". הנאשם שזוכה: "על סמך מה עשו את כל הסחבת הזאת?"

חגי ערוסי, היום בבית המשפט (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר שניים מתוקפי שחקן הכדורסל ד'אור פישר, הצעירים חגי ערוסי ואיתמר בראנז. את הנאשם השלישי זיכה בית המשפט, כל זאת במסגרת הסדר טיעון שנסגר אמש.

במסגרת ההסדר, תבקש התביעה כי ערוסי יקבל עשרה חודשי מאסר בפועל ובראנז יקבל תשעה חודשי מאסר בפועל. שני הצדדים יאלצו לשלם 8000 שקלים כל אחד לשחקן הכדורסל.

למרות סיום הפרשה באופן שהתקבל על ידי שני הצדדים, את אור הזרקורים משך דווקא השופט צבי גורפינקל, הנחשב למאופק בדרך כלל, שביקר את אופן הדלפת ההסדר לתקשורת.

"איזו מן צורה של משפט זה?", שאל השופט. "אי אפשר לנהל את המשפט מחוץ לבית המשפט. אני יכול להפסיק לקרוא תיקי מוצגים", הוסיף. "אני יכול לפתוח עיתונים, לראות שידורים בטלוויזיה". רגע לפני שקיבל את ההסדר אמר השופט: "אילו מצאתי חוסר סבירות בהסדר הטיעון הייתי דוחה אותו, לא רק משום שאינו עומד ביחס ישר לטובת הציבור, משום שלא הוצג בפני בית המשפט לראשונה, אלא הוצג קודם לפני התקשורת". 

עורך הדין: "מי שעשה את זה עדיין מסתובב חופשי"

עו"ד אבי חימי, סנגורו של חגי ערוסי, אמר כי "אחרי שנשמעו מקצת מן העדים מסתבר שמדובר בקטטת בליינים, נראה שאף אחד מהמעורבים בפרשה הזאת לא יוסף לרשימת ל"ו צדיקים, אך נדמה לי שהתוצאה מאזנת בין כל הצדדים".

עו"ד אורן יצחק, שמייצג את איתמר בראנז הוסיף, "עכשיו ברור שהנאשמים לא חתכו את המתלונן. הציבור צריך לדעת שמי שעשה את זה היום מסתובב חופשי".

בתום הדיון דיברה גם אמו של הנאשם שזוכה הבוקר, ואמרה: "תמכנו בו לאורך כל הדך והאמנו שלא עשה כלום. למרות שהצדק יצא לאור, עדיין נעשה לו עוול גדול". הנאשם שעמד לידה התפרץ ואמר "אני לא מבין איך הצעדים האלה לא ננקטו חודש חודשיים לפני, אם התביעה הגיעה להחלטה שאני לא אשם בכלום".

"על סמך מה עשו את כל הסחבת הזאת? ההתייחסות לבני אדם שם היא כמו מספר", הוסיף. כשנשאל הנאשם אם הוא עומד להמשיך לצאת כרגיל ענה בחיוך: "אסור לי לצאת? מותר לי לצאת!".

תיעוד מיוחד: שחקן מכבי ת"א תחת מתקפה אלימה

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?