24 שנות מאסר לאב שאנס את בנותיו

תושב הדרום, חסיד ברסלב ואדם מוכר ומקובל בקהילתו, הורשע בעבירות מין חמורות בשלוש בנותיה של אשתו במשך שנים - והיום נשלח ל-24 שנים בכלא. האב אנס את הילדות, ביצע מין אוראלי ואף הקרין להן סרטי פורנו. "כל עונש, חמור ככל שיהיה, לא יוכל להיות שקול לנזק הנפשי והרגשי שנגרם לקורבנות", כתבו השופטים בגזר הדין

גזר דין חמור לאב האנס. צילום ארכיון (חדשות 2)

"כל עונש, חמור ככל שיהיה, ספק אם יוכל להיות שקול לנזק הנפשי והרגשי שנגרם לקורבנות" - כך נימק הרכב שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע בראשות השופטת רויטל כ"ץ, את גזר הדין שהוטל על אב חסיד ברסלב שהורשע בביצוע עבירות מין ואונס בבנותיה של אשתו: 24 שנות מאסר.

לזוג, עולים חדשים מצרפת, שני בנים משותפים ושלוש בנות מנישואיה הקודמים של האישה, שחיו עם בני הזוג מאז עלו ארצה. כתב האישום שהוגש כנגד האב חושף שורה של מקרי התעללות מזעזעים כלפי שלוש הבנות, למרות שהאב נחשב לאיש מוכר וידוע בקהילתו.

ביצע מין אוראלי בילדות

לאחר שאחת הבנות, בת 13 בזמנו, נפצעה ברגלה, נכנס האב בשעות הלילה המאוחרות למיטתה ועיסה את רגלה, למרות שסירבה. במהלך העיסוי הפשיל האב את תחתוניה וביצע בה את זממו. כאשר ביקשה שיפסיק - הוא סטר לה.

"בחלק מהמקרים אף נשכב הנאשם לצידה של בתו במיטתה, התפשט ממכנסיו ותחתוניו, הניח את ידה של ר' על איבר מינו ודרש ממנה ללטף את איבר מינו ולנשק את בטנו ואת איבר מינו. ר', בשל חששה מהנאשם, עשתה כמצוותו. בחלק מהמקרים גם החדיר הנאשם את איבר מינו לפיה של ר'", נכתב בכתב האישום.

הקרין לילדות סרטים פורנוגרפיים

גם בבת השנייה, בת 11 בזמן ביצוע המעשים, לא היסס האב לבצע עבירות מין חמורות. באותה התקופה בה החל לבצע את המעשים באחותה הגדולה, העיר גם את האחות הקטנה משנתה ולקח אותה למשרדו הביתי, שם אנס אותה ואמר לה כי אם לא תעשה כמצוותו - ייקח ממנה דברים שנתן לה אביה הביולוגי. במספר מקרים אף הקרין בפניה במשרד סרטים פונוגרפיים.

עוד עלה מכתב האישום כי האב נהג להכות את הבנות ולאיים עליהן כי אם לא יעשו כמצוותו "יגיד אותן לאמא". סעיף אישום מזעזע מעלה כי האב הורה לילדה בת ה-11 לפשוט את בגדיה, השכיב אותה על המיטה ואז פישק את רגליה וליקק את איבר מינה. בשלב מסוים דפקה אמה של ל' בדלת, ואז הנאשם דרש מהילדה להתלבש במהירות ועשה עצמו בפני האם כמי שמדבר עם הילדה.

"האב ניצל את מעמדו והכבוד שרכשו לו בקהילה כדי ללחוץ על קורבנותיו לבל יגלו את מעשיו ברבים, שכן מי יאמין לבנות פתיות אל מול האיש הדתי, האדוק עד למאוד, האהוד בקהילה ועושה המצוות", כתבו השופטים בהחלטתם." כדי להרתיע עבריינים בכוח", הוסיפו, "ובמטרה להגן על קטינים מפני נאשמים דוגמת הנאשם, יש להורות על כליאתו לזמן ממושך".