שופט העליון: איך לא מרשיעים נהג דורס?

במהלך דיון על ערעור פסק הדין השנוי במחלוקת תקף בחריפות ראש הרכב שופטי העליון אדמונד לוי את השופט משה דרורי. לוי ביקר את החלטת דרורי שלא להרשיע אברך בדריסת קופאית למרות שקבע כי הנאשם אכן עבר על החוק: " ה לא מתקבל על הדעת"

השופט אדמונד לוי מתח היום ביקורת קשה על עמיתו, השופט משה דרורי, שנמנע מלהרשיע צעיר חרדי בדריסת קופאית ממוצא אתיופי - למרות שהמעשה כולו הונצח לעיני המצלמות.

"יש כאן אירוע קשה של אדם שמוכחת אשמתו", אמר ראש הרכב השופטים בבית המשפט העליון, במהלך הדיון על ערעור הפרקליטות נגד הפסיקה. "קראתי את פסק הדין של בית המשפט המחוזי ולא הבנתי איך אדם כזה לא מורשע. זה לא מתקבל על הדעת".

התרגש מהתנצלות הדורס

בהמשך הדיון מתח לוי ביקורת על כך שנקבע כי המידע על התיק לא יימסר לוועדה לקביעת דיינים, שהייתה אמורה לדון בבקשת האברך להתמנות לתפקיד היוקרתי. "איך ניתן לשלול מוועדה שצריכה לבחור אנשים שיחרצו גורלות את המידע החיוני?", תהה השופט. "זה מקומם".

דרורי החליט לפטור את הנהג הדורס מעונש, למרות שקבע כי הוא אכן עבר על העבירות המיוחסות לו, וזאת משום הבעת החרטה שגילה הצעיר. "מעמד ההתנצלות ובקשת הסליחה של הנאשם, והיענותה של המתלוננת לבקשתו באומרה כי היא סולחת לו, כמו האל, בעייני זה רגע ייחודי, אפוף הוד ושגב שמעטים מאוד כמותו היו באולמות בית המשפט", ציין דרורי, שרואה עצמו מועמד לתפקיד שופט בית משפט העליון.