אב הורשע בניסיון לרצוח את בנותיו באמצעות סוכריות מורעלות

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום, אב לשמונה ילדים בן 37, בניסיון לרצוח את בנותיו הקטינות תוך שימוש ברעל מסוכן. האב, שלא היה מרוצה מהמשמורת שקיבלה האם על ילדיהם המשותפים, ציפה סוכריות ברעל עכברים והעביר להן

נתן לבנותיו סוכריות מורעלות (רויטרס)

זה אולי נשמע כמו סצנה מסרט אימה אבל מדובר, למרבה הצער, בסיפור אמיתי לגמרי. בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע הבוקר אב, תושב הדרום, בן 37, בניסיון לרצוח את שלושת בנותיו הקטנות באמצעות סוכריות מורעלות. ולמה? כי הוא לא השלים עם העובדה שבית הדין העניק משמורת לאשתו על ילדיהם, לאחר גירושיהם.

נגד האב הוגש כתב אישום המייחס עבירות של ניסיון לרצח, שימוש ברעל מסוכן ואיומים. לאב ולאשתו שמונה ילדים, חמשיה בנים ושלוש בנות, ארבעה מהם קטינים. הילדים היו במשמורת האישה, אבל למרות ההחלטה, נהג האב מדי פעם שלא לאפשר לילדיו, שהגיעו לביתו לביקור, לחזור לביתה של אמם.

בתחילת פברואר 2008 החליט האב לגרום למותן של שלוש בנותיו. הוא הצטייד באבקה רעילה המשמשת לקטילת חרקים בשם "מתומיל", שעלולה לגרום להרעלה חמורה ואפילו למוות - וציפה באמצעותה שלוש סוכריות שוקולד.

הכין לבנותיו סוכריות מורעלות

מהכרעת הדין עולה כי האב נתן את שלוש הסוכריות לס', אחד מבניו, ואמר לו למסור את הסוכריות לאחיותיו "בלי שאף אחד ידע". בנוסף אמר האב לבנו להורות לאחיות לשתות מים לאחר שיאכלו את הסוכריות.

ס' הלך לבית הספר, וכשחזר הביתה נתן את הסוכריות לאמו, מאחר וחשד שאביו שם בהן חומר כלשהו. האם טעמה אחת מהן - ואיבדה את הכרתה. היא הובהלה לבית החולים, אובחנה כסובלת מהרעלה וטופלה. מצבה הידרדר, ורק לאחר טיפול ממושך היא שוחררה מבית החולים.

האב נעצר בעקבות עדותו של הבן וטען בבית המשפט כי אכן נתן לבנו את הסוכריות, אבל אין לו כל קשר לרעל. "נתתי לו סוכריות, אבל לא מורעלות", אמר. לאחר מכן תיקן את עדותו וטען שתמיד נהג לתת לילד סוכריות, אבל באותו יום הילד לקח את הסוכריות לבד, מבלי שנתן לו.

כשנשאל כיצד הוא יודע שהילד לקח סוכריות באותו יום, השיב לאחר היסוס: "אני חושב שהוא אמר לי שהוא לקח סוכריות", אך הדגיש שבביתו יש רק סוכריות רגילות ושבכלל אין דבר כזה "סוכריות לעכברים". השופטים הרשיעו את האב בכל עבירות שיוחסו לו. גזר הדין יינתן במועד אחר.