מול המצלמות: משפחת הנרצח התנפלה על המחבל בבית המשפט

בני משפחתו של עמית מנטין, טכנאי בזק שנרצח לפני שש שנים בפיגוע, חוששים שהמחבל ישתחרר בעתיד בעסקת שליט. לכן הם הגישו נגדו גם תביעה אזרחית. היום, כשהרוצח העיד בבית המשפט, הזעם פרץ החוצה עם מראות שלא נראו זמן רב בין כתלי בית המשפט. כך זה נראה היום

שש שנים אחרי שרצח ביריות אקדח את עמית מנטין, הגיע היום הרוצח שאדי ג'ואדרה לבית המשפט. למצלמות עשה "וי" אופייני ואמר שוב שהוא לא מצטער שרצח את מנטין, טכנאי בזק, בדם קר. לשאלה האם הוא מקווה שישחררו אותו ענה ג'ואדרה "כן".

במהלך העדות התפרצו אחיו של מנטין לעבר המחבל. כוח רב של מאבטחים גונן על הרוצח, הדיון הופסק לדקות ארוכות ונמשך רק אחרי שנרגעו הרוחות.

לאחר הרצח טען ג'ואדרה כי הוא עבר אימונים ברשות הפלסטינית - אך היום בעדותו טען כי נשלח בידי גדודי חללי אל-אקצה. "הוא יצא ורצח בדם קר, על מצב בודדת ולא באוטומט, בחמש יריות, את עמית מנטין", אמרה לאחר הדיון עורכת הדין של משפחת מנטין, ענת גינזבורג.

"הוא יכול לצאת ולחזור כמו מלך למשפחה שלו"

בעדותו היום סיפר ג'ואדרה איך יצאו הוא ושותפו לרצוח יהודי בבקה אל גרבייה. רונן מנטין, אחיו של עמית ז"ל, אמר לחדשות 2 שהרצח הנורא ממשיך ללוות את המשפחה יום יום. "לחזור לפה ולראות רוצח בן 20, שיכול להיות וישתחרר, ייצא ויחזור כמו מלך למשפחה שלו".

ההליך הזה הוא הליך ייחודי. משפחת מנטין ביקשה מבית המשפט שישמע בעדות מוקדמת את המחבל, שכן לדבריהם ייתכן והרוצח הזה ישוחרר במסגרת עסקת שליט.