מאסר לאב שהטיח תינוקת בקיר

שנתיים ו-9 חודשים - זה הזמן שיבלה גלעד מוקטה בכלא לאחר שביהמ"ש גזר עליו את העונש על מעשיו המזעזעים. הוא טלטל בכוח והטיח את ראשה של בתו בקיר רק מפני שלא הסכימה לאכול. על אמה אסר לפנות אותה לטיפול

מנע מהתינוקת טיפול רפואי, ארכיון (רויטרס)

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר שנתיים ועוד תשעה חודשי מאסר על אב שטלטל את בתו התינוקת, חבט את ראשה בקיר וגרם לה לחבלות קשות. האב, גלעד מוקטה, אף מנע מאשתו לפנות את הבת לטיפול רפואי.

מוקטה, תושב היישוב החרדי אלעד, הוא אב לשלושה ילדים קטנים. במאי 2008, בשעות הערב, הוא שהה לבדו עם בתו התינוקת בבית וניסה להאכיל אותה. אולם בתו בכתה ללא הפסק והקיאה כשניסה להכניס אוכל לפיה.

מרוב תסכול אחז מוקטה בחוזקה בבית החזה של בתו ובקרסוליה ונענע אותה בחוזקה. כשלא הפסיקה לבכות הוא אף הטיח את ראשה בקיר שלוש פעמים. כתוצאה ממעשים אלימים אלה נגרם לתינוקת שבר בגולגולת, דימומים בתוך הראש ובמוח וכן דימומים בקרסוליים.

כשהאם חזרה לבית היא ביקשה לפנות את בתה למרפאה, אך האב אסר עליה לעשות כן ונשאר כדי להשגיח שגם לא תזעיק עזרה. רק למחרת בבוקר, כשהאב עזב את הבית, יצאה האם עם בתה למרפאה.

האב הודה במסגרת הסדר טיעון במעשים והורשע בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות. "גזר הדין הזוי ומוטעה, לא מענישים אדם חולה כאילו הוא סדיסט", אמר בתגובה עו"ד אלי בניה.