כתב אישום: שני אברכים שדדו באלימות נהג מונית

שני תלמידי ישיבה, בני 18 ו-20, נאשמים כי שדדו באלימות נהג מונית בעיר - רק מתוך שיעמום. "המעשה לא נובע ממניע כספי, אלא ממשחק גבריות טיפשי של ילדים מתבגרים", אמר עורך דינו של אחד מהם

שוד אלים במונית. צילום ארכיון (חדשות 2)

שני תלמידים מישיבת "אור שמח" בירושלים נעצרו בסוף השבוע שעבר באשמת ביצוע שוד אלים - כך מפרסם היום לראשונה האתר "חרדים". בכתב אישום מהיר שהוגש נגדם ביום שישי האחרון, הם הואשמו כי הכו נהג מונית באמצעות אבן, ושדדו את כספו. העצורים הם אזרח ארה"ב ואזרח ישראלי-אמריקני, אחד מהם לומד בישיבה רק כחודש.

השניים, בני 18 ו-20, הואשמו בשוד בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לביצוע פשע. המשטרה מציינת כי בידיה ראיות להוכחת האישומים המיוחסים להם.

"הכו את נהג המונית באמצעות אבן"

"הנאשמים עצרו מונית מסוג סקודה, בה נהג סעיד עאבד, וביקשו ממנו להגיע למעלות דפנה", מתואר בבקשה להארכת מעצר שהגישה הפרקליטות. "כשעצר הנהג את המונית, הכה אותו ג' כמה פעמים בראשו באמצעות האבן שהייתה ברשותו. א' לקח את הכסף שהיה במונית, ושניהם נמלטו".

אביו של אחד העצורים, אזרח אמריקני שהגיע רק לפני חודש לארץ, הוא רופא בכיר. גם א', שמחזיק בשני דרכונים, מגיע ממשפחה אמידה. התלמידים והצוות החינוכי בישיבת "אור שמח" היו בהלם כששמעו על מעצר חבריהם, בגין השוד האלים - והמיותר.

"משחק גבריות טיפשי של ילדים מתבגרים"

סנגורו של ג', עו"ד יאיר גולן, אמר כי מרשו לא מכחיש את העובדות. "הדברים ככל הנראה נעשו, יש ראיות לכך", אמר. "המעשה לא נובע ממניע כספי, אלא ממשחק גבריות טיפשי של ילדים מתבגרים". גולן טוען כי לא מדובר במניע לאומני: "הם לא ידעו שנהג המונית ערבי ולא יהודי".

פרקליטו של א', עו"ד יאיר נהוראי, לא הסכים להגיב לדברים. "אנחנו כעת בשלב לימוד הראיות, ומוקדם מדי להגיב", אמר.