"הוא אמר לה משהו ואז נתן לה אגרוף בפנים"

פרסום ראשון: שלב אחר שלב נחשפת מסכת ההתעללות שעברה דנה בנט בלילה שבו נרצחה. בדברים שכתבה בכתב ידה י', מי שהייתה בת זוגו של יחיא פראחאן ונאשמת שסייעה לו לרצוח את דנה, היא מגלה את שאירע בערב ההוא שבו פגשו אותה לפני כשש שנים

"הוא נתן לה אגרוף בפנים, הדליק את המצית ואמר לי בואי ותראי את הפנים שלה. ראיתי שהלסת והפה היו מעוותים, ראיתי שעל כל הפנים היה דם", אלה חלק מהדברים שכתבה בכתב ידה י', הנאשמת שסייעה ליחיא פרחאן ברצח דנה בנט כפי שמפורסם כאן לראשונה בחדשות 2 באינטרנט.

"הוא הדליק את המצית, הדליק סיגריה ושם לה את הסיגריה על הפנים שלה", מתארת י' את הרגעים האחרונים בחייה של בנט. "כשזה נגע לה בדם שעל הפנים, ראיתי שהסיגריה נספגת בדם. אחר כך נתן לי את הסיגריה לשים בכיס... או שזרק את זה".

המכתבים שהועברו לחוקרים בפרשה שופכים אור על נסיבות המפגש בין פרחאן וי' לבין בנט ועל הדרך שבה שיכנעו השניים את דנה להיכנס למכוניתם. "היא הייתה לבושה בגי'נס בהיר משובץ בצבע תכלת ונראה לי שהיא חזרה מהעבודה. עלינו מהר לכיוון הגשר, הייתה שם מונית שירות שעצרה בצד והורידה אותה. אמרתי לה שאני חדרנית ואני צריכה עוד חדרניות", היא מתארת. "המצאתי לה סיבה בשקר שאנחנו צריכים עוד חדרניות".

"אמר לה משהו באנגלית ואז נתן לה אגרוף בפנים"

"מתחנת דלק ראשונה עלינו לשנייה והמשכנו בכביש אחרי מגדל היתה כניסה לכביש עפר. נכנסנו לכניסה ליד ואדי חמאם והמשכנו למעלה". אז מתארת י' את הרגע שבו תקף פרחאן את בנט. "ירדנו מהאוטו והוא (פרחאן) אמר לדנה משהו באנגלית, ואז הוא נתן לה אגרוף בפנים".

מסכת ההתעללות לא הסתיימה במכות בלבד, כפי שמתגלה מעדותה. לאחר שפרחאן היכה את דנה הוא ביקש מי' שתעזור לו להסתיר את גופתה. זמן קצר לאחר מכן שאל אותה "את חושבת שהיא עדיין חיה?" ומשך את בנט כדי לחנוק אותה. בהמשך, לפי עדותה של י', שם את ידו על החזה של דנה כדי לבדוק אם יש לה דופק ואז נשך אותה.

את התיאורים משלב זה בחרנו שלא לפרט, אך גם בלעדיהם קשה להבין מה גורם לאדם לפגוע בצורה קשה כל כך באדם אחר שאינו מכיר. לאחר שהשניים מבינים שדנה כבר לא בין החיים הם מחליטים להסתיר את הגופה בגרוטאת רכב שהייתה זרוקה לא רחוק משם. "שמנו אותה מתחת לרכב,הוא דחף אותה ואמר לי להכין את הדלק ואז שפך את הדלק על השרוולים ואמר לי שלאט לאט האש תתחיל להתפשט וכך זה היה", כותבת י'.

פרחאן טוען: לא רצחתי, י' עשתה הכל לבד

מיד לאחר מכן התרחקו השניים מהמקום שהם משאירים את הגופה לבעור. "יצאנו לכיוון החוף וראיתי את האש עולה מרחוק וראינו שיש לנו דם על הבגדים", מתארת י'. נסענו לאחותו (של פרחאן) בכפר והיא פתחה לנו את הדלת".

משפטם של השניים נפתח הבוקר בבית המשפט המחוזי בנצרת. השניים הגיעו לבית המשפט להקראת כתבי האישום שהוגשו נגדם. פרחאן, שהכחיש בעבר את מעורבותו ברצח, טען היום שי' היא הרוצחת. "אני לא רצחתי, היא עשתה הכל לבד", אמר פרחאן לעיתונאים במקום. "לא הודתי ולא שיחזרתי".

משפטו של פרחאן מתנהל בנפרד ממשפטה של י', הנאשמת גם היא ברצח בנט ובסיוע לרצח נוסף של פרחאן עוד קודם לכן - של התיירת הצ'כית סילביה מולרובה. עדותה של י' היא שהביאה בסופו של דבר לחשיפת הפרשה ולהפללתו של פרחאן.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

סוף עצוב לפרשת דנה בנט - סיקור מיוחד

הוארך מעצרו של החשוד ברצח בנט

כך נראו החיפושים אחר דנה בנט

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום