פרחאן על שותפתו לרצח: "היא עשתה הכל לבד"

יחיא עדואן פרחאן, הנאשם ברצח דנה בנט ושלושה אנשים נוספים, הגיע לדיון בהקראת כתב האישום שהוגש נגדו. פרחאן שינה גירסה והטיל את האחריות על י', בת זוגו לשעבר הנאשמת הנוספת בפרשה שהייתה קטינה בזמן האירוע. "אני לא רצחתי", אמר בבית המשפט המחוזי בנצרת

פרחאן בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

בבית המשפט המחוזי בנצרת נפתח הבוקר משפטם של יחיא עדואן פרחאן  ו-י', בת זוגו לשעבר, הנאשמים ברצח הנערה דנה בנט. השניים הגיעו הבוקר לבית המשפט להקראת כתבי האישום שהוגשו נגדם. "אני לא רצחתי, היא עשתה הכל לבד", אמר פרחאן לעיתונאים במקום. "לא הודתי ולא שיחזרתי". לבית המשפט הגיעה גם אמה של דנה, ויקי בנט.

סניגורו של פרחאן, עו"ד יעקב שלומוביץ' ממשרדה של עו"ד תמי אולמן, הסביר לאחר הדיון כי היום בוצע הליך טכני בלבד. "השופטים רצו לדעת מה עמדתנו בנוגע לכתב האישום, אבל אנחנו לא קיבלנו את חומר החקירה ולכן לא השבנו לאישום", אמר. "הקראנו לו את כתב האישום באופן פורמלי, כדי שיידע במה הוא מואשם".

הרכב השופטים בראשות אב בית הדין יצחק כהן והשופטים אסתר הלמן ובנימין ארבל ציינו כי בכוונתם לנהל דיונים רציפים במשפט, לפחות פעמיים בשבוע, על מנת לסיים אותו בהקדם. הדיון נדחה לתחילת חודש ספטמבר.

הרגעים האחרונים של דנה בנט

לפני כשבועיים הוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד יחיא עדואן פרחאן המצביע על רוצח סדרתי קר רוח שבאופן כמעט זהה "טיפל" בארבעת קורבנותיו. יחיא עדואן פארחן מואשם ברצח של שלושה, בהם הנערה דנה בנט, ובאונס של נערת ליווי. לבית המשפט הוגש כתב אישום נוסף נגד הצעירה שהיתה נשואה לו והיתה קטינה באותה עת, י'. פארחן מואשם בשלושה מקרי רצח נוספים, באינוס ובחטיפה לשם רצח.

"הנאשם קרע את חולצתה של דנה, משך בכוח את חזייתה וחנק אותה באמצעות החזייה, עד שגרם למותה" - זהו רק אחד מהתיאורים הקשים המובאים בכתב אישום. בשלושה מהמקרים סייעה וליוותה אותו י'. במקרה של בנט שרפו השניים את גופתה בכדי להעלים את הראיות.

דנה בנט ז"ל (חדשות 2. ארכיון)
כתב האישום מגולל את רגעיה האחרונים של בנט, שגופתה נמצאה לפני כחודשיים סמוך למושבה מגדל. התיאורים בכתב האישום קשים מאוד, ומעידים על האכזריות הרבה בה בוצע הרצח. "י' פנתה אל דנה והובילה אותה אל הרכב בו המתין פרחאן...בצאתה מהרכב, הלם פרחאן באגרופו בפניה. בנט התחננה על חייה ומיד לאחר מכן הלם פרחאן שוב בפניה באגרופו בכוח וגרם להתמוטטותה על הקרקע.

"הנאשם קרע את חולצתה של דנה, משך בכוח את חזייתה וחנק את דנה באמצעות החזייה עד שגרם למותה, כל זאת כאשר י' עומדת בסמוך וצופה במעשים", מפרט כתב האישום. "על מנת לוודא את מותה של דנה, דרך הנאשם עם רגליו על בטנה של דנה, אז ביקש מי' לסייע לו לגרור את גופתה של דנה אל גרוטאת רכב שעמדה בסמוך".

השניים גררו את דנה אל מתחת לגרוטאת הרכב, כיסו אותה בעשבים יבשים שליקטו במקום ונסעו לתחנת דלק סונול הסמוכה. שם מילא פרחאן דלק בבקבוק על מנת להצית אש בגופתה של בנט ובכך להעלים את הרצח. פרחאן וי' שבו אל גרוטאת הרכב אשר מתחתיה השאירו את גופתה של בנט, שם הוא התיז דלק על הגופתה, הצית אש בבגדיה, והשניים עזבו את המקום.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

סוף עצוב לפרשת דנה בנט - סיקור מיוחד

הוארך מעצרו של החשוד ברצח בנט

כך נראו החיפושים אחר דנה בנט

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום