העליון דחה ערעור של נהג שהרג 3 מחבריו

כשנתיים לאחר שבית המשפט גזר את עונשו של רועי עמרם לאחר שהורשע בהריגת 3 מחבריו בתאונה דרכים מחרידה סמוך לכפר מסריק, ערער היום על העונש - 5 שנות מאסר בפועל. ביהמ"ש דחה את הערעור: "התנהגותו של המערער הייתה פזיזה והוא הרס שלושה בתים בישראל"

רועי עמרם, ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט העליון דחה הבוקר את ערעורו של רועי עמרם, על הרשעתו וגזר הדין שהוטל עליו בגין הריגה בעקבות תאונת הדרכים לה גרם לפני ארבע שנים, בה נהרגו שלושה מחבריו.

על עמרם, כיום בן 23, הוטלו אז חמש שנות מאסר בפועל , ושנתיים נוספות על תנאי. כמו כן, פסל בית המשפט המחוזי את עמרם מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה מכל סוג שהוא למשך 15 שנים.

השופטת מרים נאור כתבה בהחלטת העליון, "המערער לא הצליח להצביע בפנינו על כך שסטייה זו מן הסדר רגיל של ניהול המשפט גרמה לו עיוות דין". עוד ציינה, "למרות שהמערער ומשפחתו הינם אנשים נורמטיביים וכליאתו של המערער לתקופה ממושכת תגרום לו ולמשפחתו סבל רב, הרי נוכח הקטל המשתולל בדרכים, אין מנוס מלהעדיף את גורם ההרתעה".

בסיום דבריה אמרה השופטת כי "התנהגותו של המערער הייתה פזיזה והוא הרס שלושה בתים בישראל. צדק בית המשפט המחוזי כששם במקרה זה את הדגש על הצורך בהרתעת נהגים. העונש שהוטל על המערער מאזן נכונה בין כל הגורמים שראוי להניח על כפות המאזניים ואיני רואה מקום להתערב בו".

שלושה צעירים נהרגו בתאונה אחת

בליל ה-4.3.2005, בסמוך לחצות, אירעה תאונת דרכים קטלנית בסמוך לצומת הרמזורים שליד כפר מסריק. בתאונה המחרידה קיפחו את חייהם שלושה צעירים: צבי קויפמן ז"ל (בן 21), ירון לביא ז"ל (בן 21) וניר נגולה ז"ל (בן 20).

עמרם נהג ברכב הפורד פוקוס, כאשר בספסל האחורי ישבו שלושת חבריו שנהרגו בתאונה בדרכם לבילוי. החבורה נסעה מנהריה לכיוון חיפה.

בית המשפט המחוזי ציין אז כי "כתוצאה מהסטת הרכב לנתיב השמאלי, נכנס הרכב לסבסוב והתרחשה ההתנגשות ברכבים הסמוכים". הסבסוב נגרם, כך קבע בית המשפט, "בשל נסיעה במהירות מופרזת שהייתה 140 קמ"ש".

עוד ציינו אז השופטים כי "ניתן לקבוע ברמת ודאות של מעל לכל ספק סביר כי מהירות נסיעתו הגבוהה מאד של המערער, בכביש רטוב וחלק, ואי שמירת מרחק, הם שגרמו לתאונה".