האם המטביעה תואשם בהריגה בלבד

האירוע בו הטביעה אולגה בוריסוב את בנה כי "היווה עליה נטל" זעזע את כולנו. עתה מחליטה הפרקליטות להקל עליה בשבל מצבה הנפשי הקשה. "אנחנו משתדלים לדבר רק על העתיד", סיפר בעלה, "על מה יהיה כשהיא תצא"

הפרקליטות מתחשבת: התביעה וההגנה סיכמו הבוקר על הסדר טיעון לפיו אולגה בריסוב, האם שהטביעה למוות את בנה בן הארבע בים תואשם בהריגה בלבד. עם זאת, לא נקבע בין הצדדים מה יהיה עונשה של האם.

"החלטנו לייחס לנאשמת עבירת הריגה", אמרה נציגת הפרקליטות בבית המשפט במחוזי בתל אביב, "זאת לאחר שעיינו בחומרי חקירה רבים". הסדר הטיעון יוצג בפני בית המשפט ביום ראשון הקרוב.

"הגענו להסדר אחרי משא ומתן קשה", הסביר גורם בפרקליטות מדוע לא תואשם בוריסוב ברצח. "מדובר בתיק לא רגיל. היה קושי להבין את המניע לרצח. בנוסף, אין עוררין על מצבה הנפשי הקשה של הנאשמת".

הבעל: "הפרקליטות הבינה שיש פה אשה אומללה"

בעלה של בוריסוב, אילן יהודה, התקשה להסתיר את דמעותיו לאורך הדיון. "אני מבקר אותה ומעודד אותה", סיפר יהודה. "אני מנסה לתת לה להרגיש טוב ולהתמודד עם המציאות. אנחנו משתדלים לדבר רק על העתיד, על מה יהיה כשהיא תצא. הנושא הזה מאוד מאוד כואב ואנחנו מנסים לא לדבר עליו".

הבעל הכואב בירך על הסדר הטיעון. "אני מודה לפרקליטות שהבינה שיש פה אישה שבאמת אומללה", אמר.

"דשנו בעניין הזה שעות על גבי שעות, ואני מודה לפרקליטות על פתיחות הלב", אמר פרקליטה של בוריסוב, עו"ד יוסי זילברברג.

אולגה בוריסוב, בת ה-42, תושבת ראשון לציון, נעצרה באוגוסט אשתקד בחשד שהטביעה למוות את בנה בחוף טאיו בבת ים. הילד נמשה מהמים כשהוא ללא רוח חיים. האם שיחזרה את המעשה וסיפרה בחקירתה כי עשתה את המעשה מאחר ובנה מהווה עליה נטל.

בוריסוב: אני מתגעגעת לבן שלי

הערב באתר: שידור חי מטקס האשכבה של מייקל ג'קסון

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו