פרסום ראשון: כתב האישום של מיכאל מור צומצם לשני סעיפים בלבד

פרשת "עבריינים במדים" הסעירה את ישראל בשנת 2007, כאשר שוטרים מהצפון ניסו לפגוע באנשיו של העבריין מיכאל מור, לאחר שלא מצאו ראיות שיפלילו אותו. מור נעצר ומרצה מאסר על אחזקת אמל"ח, והוגש נגדו גם כתב אישום חמור עם 37 סעיפים. היום אנו חושפים: עסקה עם הפרקליטות צמצמה את כתב האישום והותירה 2 אישומים בלבד

לבקשת חדשות 2, הותר אחר הצהריים לפרסום כי במהלך הליך הגישור עם העבריין מיכאל מור, ראש ארגון פשע מנהריה, הגיעה איתו הפרקליטות להסדר טיעון - שמקל מאוד על העונש הפוטנציאלי שיקבל.

מור מרצה בימים אלה עונש על אחזקת אמצעי לחימה, אך בזמן שהותו בכלא אספה המשטרה מאות הקלטות בהן הוא נשמע מאיים על שוטרים, על שופטים ועל קציני משטרה בכירים. ההקלטות האלו תורגמו לכתב אישום חמור ביותר בן 37 סעיפים - אך במסגרת הסדר הטיעון עם הפרקליטות נמחקו 35 אישומים, ונותרו שניים בלבד.

העונש הצפוי: בין 4 חודשים לשנתיים

בית המשפט צפוי לגזור על מור את עונשו בהתאם לכתב האישום המתוקן והרזה. הפרקליטות תדרוש באותו דיון שנתיים מאסר בפועל בלבד, בעוד עורכי דינו ידרשו מהשופטים להסתפק בארבעת החודשים שהוא כבר מרצה.

פרט נוסף בהסדר הטיעון הוא הסכמה על כך שגזר הדין יהא אשר יהא, מור יורחק מהעיר נהריה לפחות ל-20 חודשים. בפועל, אם ייגזר עליו מאסר של פחות מ-20 חודשים, הוא ייאלץ לבלות כל חודש נוסף הרחק מביתו.

להסדר הטיעון הגיעו אנשי הפרקליטות עם עורכי דינו של מור כבר בשבוע שעבר, אך רק היום פורסם ההסדר כאמור לבקשת חדשות 2. לא ברור מדוע בפרקליטות ביקשו להסתיר את העסקה המתגבשת. מור, נזכיר, הוא אותו עבריין שמאימתו פעלו שוטרים במחוז הצפוני שאחרי שנואשו מלהשיג נגדו ראיות מפלילות, הטמינו מטעני חבלה כנגד חברים בארגון הפשע שלו.