גם פרנסואה הגדול הולך לכלא

שנה ו-10 חודשי מאסר נגזרו על פרנסואה אבוטבול במסגרת הסדר טיעון. אבוטבול הורשע בתקיפה של אשתו שהתגלתה בעקבות האזנות לשיחות הטלפון שלו. על בן דודו נגזר אתמול מאסר עולם על רצח רענן לוי

יום לאחר שבן דודו פרנסואה אבוטבול (המכונה "פרנסואה הקטן") נשלח למאסר עולם בכלא, שולח בית משפט השלום בתל אביב הבוקר פרנוסאה אבוטבול נוסף, הפעם את "פרנסואה הגדול", לתא המאסר. השופט גזר עליו 22 חודשי מאסר בפועל (שנה ו-10 חודשים), ועוד 18 חודשי מאסר על תנאי לאחר שהורשע בתקיפת אשתו.

בעבר נגזר על אבוטבול עונש מאסר על תנאי של 18 חודשים שהופעל עכשיו, עם הרשעתו בתקיפה. העונש ניתן במסגרת הסדר טיעון שנחתם היום בין התביעה להגנה.

אבוטבול הורשע בתקיפה בנסיבות מחמירות של אשתו ואיומים עליה בפרשה שהתפוצצה בעקבות האזנות סתר שביצעה יאחב"ל בבתי העסק של המשפחה. בעקבות ההאזנות התגלה כי אשתו נתונה לאלימות פיזית ומילולית.

אשתו של אבוטבול הסכימה להסדר הטיעון כיוון שלא רצתה שהיא וילדיה יזומנו להעיד במשפט. מדובר בתופעה מוכרת בקרב משפחות העולם התחתון. במשפט של בן דודו, פרנסואה אבוטבול ("פרנסואה הקטן") היו לא פחות מ-11 עדים עוינים שלא הסכימו לעלות על דוכן העדים.

"מותר לנו לריב - זאת אשתי"

נגד אבוטבול, חבר ארגון פשע, הוגש לפני מספר חודשים כתב אישום. הוא נעצר לאחר שמתמלולי שיחות שהוצאו מחקירות היאחב"ל שהתנהלו כנגדו עלה כי הוא תקף את אשתו במתחם המסעדה שבבעלות המשפחה. 

כתב האישום כלל חמש עבירות של תקיפה, נזק לרכוש ואיומים. עורכת הדין של אבוטבול קרן נהרי הציגה בדיון על מעצרו עד תום ההליכים מקרים קודמים עם עבירות דומות, בהם שוחררו הנאשמים למעצר בית. לטענתה, אם שמו לא היה אבוטבול, לא הייתה מתקבלת בקשת מעצר עד תום ההליכים.

במהלך הדיון ביקש אבוטבול לשאת דברים. "אם לא הייתי פרנסואה אבוטבול, להב 433 לא היו מטפלים בתיק", אמר. "הפכתם אותי לחיה. מותר לנו לריב, זאת אשתי. אנחנו זוג רגיל, וכמו כל זוג גם אנחנו רבים וזה מותר. אין בזה שום דבר לא חוקי".

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?