פרסום ראשון: התובעת של אבוטבול צמודה למאבטח

הפרקליטות לא לוקחת סיכונים עם משפחות הפשע: עו"ד טובה פרי, התובעת במשפטו של פרנסואה אבוטבול שנשלח היום למאסר עולם, מסתובבת עם אבטחה. בביהמ"ש היו סביבה שוטרים ומאבטחים והיא הוברחה דרך דלת צדדית

לא לוקחים סיכון: התובעת במשפטו של פרנסואה אבוטבול מאובטחת בתקופה האחרונה ומסתובבת בליווי מאבטחים, מחשש לפגיעה בה.

היום הגיעה הפרקליטה, עו"ד טובה פרי, לבית המשפט המחוזי בתל-אביב לדיון מתן גזר דינו של אבוטבול, בן דודו אבי ונאשם נוסף בפרשה, כשהיא מלווה בחמישה שוטרים ומאבטחים נוספים ממשמר בתי המשפט. בתום הדיון, הוברחה הפרקליטה מהאולם בדלת צדדית.

לעו"ד פרי אולי יש באמת סיבה לדאגה. בת זוגו לשעבר של אבי אבוטבול, רעות רובין, ששימשה עדת מפתח במשפט נגדם, נמלטה מהארץ בעקבות איומים על חייה. רובין סיפרה בבית המשפט כיצד אבוטבול התוודה בפניה על המעשה. היא גם סיפרה כי פרנסואה הוא שדקר את לוי למוות. בעקבות עדותה עזבה רובין את הארץ מחשש לחייה וצורפה לתוכנית להגנה על עדים. אחיה של רובין אויים והותקף.

בגזר הדין שניתן היום, בו פורטה גם עדותה של רובין, נכתב כי "בחרדה ניכרת לעין, וכשהיא רועדת בכל גופה, הגיעה רעות להעיד בבית המשפט בליווי משטרתי, כשהיא מחופשת, וניכר היה עליה שהיא מאד מפוחדת ונרגשת". רובין סיפרה שבאותה עת שררה מתיחות ביחסים בינה ובין הנאשם אבי.

מאסר עולם לפרנסואה אבוטבול

עם או בלי מאבטחים, בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום עונש חמור של מאסר עולם על פרנסואה אבוטבול שהורשע ברצח הנער רענן לוי ז"ל לפני ארבע שנים במועדון בקיבוץ שפיים. בן דודו אבי אבוטבול הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע ובגרימת חבלה בכוונה מחמירה וזוכה מעבירה של רצח. נאשם נוסף בפרשה, שי מכלוף, זוכה מחמת הספק.

פרנסואה אבוטבול בבית המשפט (חדשות 2)
עם הישמע גזר הדין פרצו באולם בית המשפט זעקות שבר ובכי מצד בני משפחת אבוטבול שהגיעו לבית המשפט. בת זוגו של פרנסואה קמה ממקומה וצעקה לעברו: "אני אוהבת אותך". בסוף הדיון פרצה אמו של פרנסואה בבכי וברחה החוצה מהאולם. אחותו של רענן לוי אמרה עם מתן גזר הדין: "את רענן זה לא יחזיר, אבל זה כן יכול להרגיע את האזרחים שרוצים להסתובב חופשי במדינה".

מדובר בהכרעת דין ארוכה מאוד של כ-500 עמודים. התשתית הראייתית במשפט היתה בעייתית והסתמכה על עדותה של חברתו של אבי לשעבר, רעות רובין, מי שהפכה לעדת מדינה וצורפה לתוכנית להגנה על עדים. חלק גדול מאוד מהמידע שמסרה רובין התבסס על עדות שמיעה, ועל כך שבן זוגה לשעבר אבי אבוטבול שפך את לבו בפניה.

"פרנסואה ניגש לג'יפ ודקר את לוי"

תזכורת: הרקע לרצח היה ויכוח על צעירה וזיעזע אז את המדינה. על פי כתב האישום רדפו אבי ופרנסואה אבוטבול אחרי לוי בג'יפ, פגעו בו ואחר כך רצחו אותו בכמה דקירות סכין.

על פי כתב האישום שהוגש נגד השניים, בני 25, לוי הגיע למועדון כדי לבלות עם חבריו כאשר בכניסה למועדון החלו חילופי דברים בין אמיר אבוטבול, אחיו של אבי, לבין קבוצת נערים מראשון לציון שעמדה סמוך ללוי. אמיר הזעיק למקום את אחיו אבי שהגיע למקום עם בן דודו פרנסואה ושניים מחבריו. התפתחה קטטה, ורענן וחבריו ברחו מהמקום.

עוד מצויין באישום כי הנאשמים רדפו אחר לוי וחבריו. אבי אבוטבול, שעל פי כתב האישום נהג בג'יפ, האיץ את מהירות הנסיעה והתמקד במרדף אחר לוי שנדחק לוי לשביל עפר, ובלית ברירה נתלה על מגן החזירים של הג'יפ ונגרר לאורך כמה מטרים.

בשלב מסויים, כך נטען, ירד פרנסואה מהרכב, ניגש לקדמת הג'יפ ודקר את לוי בחזהו, בלבו וברגלו. לוי איבד דם רב - ומת מפצעיו. המשטרה עצרה את הנאשמים ברצח רק שנתיים מאוחר יותר בעקבות האזנת סתר שבצעה המשטרה לאבי אבוטבול, ובה נשמעה חברתו לשעבר רעות רובין מדברת איתו על הפרשה.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?