אישום: הכה, הצליף וחבט בארבעת ילדיו הקטנים

תושב רמת השרון מואשם בהתעללות קשה בארבעת ילדיו בני 4 וחצי עד 12. הכל בא בחשבון: מכות עם חגורה, השלכת בקבוקי מים, הצלפות עם ענפים, איומים בנשק וגם קללות: "זונה", "הלוואי ותמותו", "תאכלי בונזו" ועוד

"מסכת התעללות ממושכת בילדיו" (אילוסטרציה)

תושב רמת השרון בן 39 כנראה לא הבין מה זה אומר להיות אבא. במקום להיות מי שמגן על ארבעת ילדיו, הוא הפך עבורם , על פי כתב האישום שהוגש נגדו היום, לשליט טרור שמתעלל, מכה בחוזקה ומשפיל אותם ואת אמם. ולא מדובר במכות קלות על היד, אלא בהצלפות, השלכת חפצים והוצאת מילים מהפה שאף ילד לא מסוגל לשמוע, בטח לא מהוריו.

האב מואשם בהתעללות קשה באשתו ובארבעת ילדיו בני ה-12, 11, 10 ו-4 וחצי. בחלק מהמקרים, כך על פי כתב האישום, גרם להם לחבלה של ממש.

"האב התעלל באופן יומיומי בקטינים התעללות גופנית בכך שהיה תוקף אותם, סוטר להם בחוזקה, צובט אותם בידיהם וברגליהם בחוזקה עד שנותרו בגופם סימנים כחולים, זורק עליהם חפצים כגון בקבוקי מים מלאים ומצליף בהם בחגורה עד שנותרו בגופם סימנים כחולים", מתאר כתב האישום המזעזע את מעשיו.

בנוסף נהג האב לשפיל את ילדיו ואת אשתו בכך שקילל וגידף אותם באופן יום יומי בקללות ובנאצות קשות. על פי כתב האישום נגדו הוא גם נהג לאיים על אשתו כי יירה בה, איום המקבל ממשות לאור העובדה כי החזיק, עד למעצרו, בנשק ברישיון.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד מוריה גרין מפרקליטות מחוז תל אביב עולה כי המשפחה מתגוררת בבית פרטי ברמת השרון עם גינה בה צומחים שיחי הדס. משנת 2002 ועד לחודש יוני האחרון נהג האב להשפיל את בני משפחתו בקללות שונות כמו "זונה", "בת זונה", "כלבה", "תאכלי בונזו", "הלוואי ותמותו" ו"הלוואי שאמא שלכם תקבור אתכם".

הצלפות בחגורה

על פי כתב האישום, בשבתות, בשעות אחר הצהריים, נהג האב לאלץ שלושה מילדיו לשבת במרפסת הבית ולקרוא בספר תהילים. "בפעמים בהן סבר הנאשם כי הקטינים אינם קוראים בצורה ראויה בספר התהילים, או כאשר סבר כי הם קוראים מהר מדי או בקול רם מדי, היה הנאשם מתעלל בהם בכך שהיה מצליף בהם באמצעות ענף עץ הדס שהיה קוטף מהגינה", נטען בכתב האישום.

עוד צויין בכתב האישום כי כאשר היו הילדים מתמהמהים לקום בבוקר ממיטתם, היה אביהם שופך על פניהם ועל גופם מים קרים בעודם שוכבים במיטות. במקרה אחר דרש האב מילדיו לסדר את חדרם ובעט בהם בחוזקה בבטן וברגליים. כאשר ניסו הילדים להימלט ממנו, לקח האב חגורה, רדף אחריהם בבית והצליף בהם באמצעותה בידיים, ברגליים ובבטן. למרות שאחד הבנים בכה והתחנן בפני אביו שיפסיק, הוא לא שעה לתחנוניו והמשיך להצליף בו ובאחיו.

במקרה אחר שמתאר כתב האישום חזרה אשתו של האב עם אחד הילדים הביתה בשעות הלילה המאוחרות. האב היה בגינת הבית עם שני חבריו, כשהוא שיכור. "משהבחין הנאשם במתלוננת, החל לנופף באקדח שאחז בידו תוך כדי שהוא מקלל ומאיים עליה שלא כדין כי יירה בה", נכתב בכתב האישום. חבריו של הנאשם ניסו להרגיעו, בעוד אשתו והילד נמלטו אל תוך הבית, נעלו את הדלת והתקשרו למשטרה. האב ברח מהמקום.

בחודש פברואר דרש האב מאחד מילדיו, קובע כתב האישום, לקום מפינת המחשב בחדר ההורים. הוא הכה אותו באגרופים, בעט בו בחוזקה וסטר לו. הילד ברח מהאב האלים שרדף אחריו אל החדר, אך גם שם המשיך האב לתקוף אותו: הוא תפס בבקבוק מים שהיה מונח על השידה בחדר וזרק אותו על ראשו של הילד.

צביטות בידיים

בחודש יוני 2009, דרש האב מילדיו שילכו לישון וצבט אותם בחוזקה בידיהם עד שנמלטו מן הבית. בעקבות התלונות של האישה ולפני הגשת כתב האישום דרש האב מאחד הילדים לעזוב את אמם ולבוא עימו, בטענה כי האם ממרידה את הילדים נגדו. משסירבה הילדה לבוא עימו, סטר לה בחוזקה בפניה, הרים אותה על ידיו כנגד רצונה ולקח אותה אל מרפסת הבית בעודה ממררת בבכי.

בכתב האישום מתוארים עוד אירועים רבים נוספים בהם תקף האב את ילדיו באכזריות רבה. "במעשיו ביצע הנאשם, שהנו אחראי על הקטינים, מעשי התעללות נפשית וגופנית בקטינים, תקף אותם שלא כדין בנסיבות מחמירות וגרם להם לחבלות של ממש", נטען בכתב אישום. "כמו כן, במעשיו המפורטים לעיל איים הנאשם על אשתו המתלוננת בפגיעה בגופה ובחייה, וגם במעשיו כלפי המתלוננת ביצע מעשי התעללות בילדיו הקטינים".

האב נאשם בעבירות רבות של התעללות בקטין על ידי אחראי, תקיפה קטין על ידי אחראי, תקיפה בנסיבות מחמירות ואיומים.

האב: לא היה ולא נברא

במקביל לכתב האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את האב עד תום ההליכים המשפטים. "המתלוננת מתארת בפירוט את אלימותו של המשיב כלפיה וכלפי הקטינים, את מסכת חייהם הקשה לאורך השנים תחת הטרור אותו השליט המשיב בבית", נכתב בבקשה.

"מסכת האלימות הקשה המפורטת בכתב האישום מוכיחה את עוצמת מסוכנותו לילדיו ולאשתו", ממשיכה הפרקליטות. "המשיב הפך את ביתם של הקטינים, המקום שאמור להיות מבטחם, למקום בו הם נתונים למשטר של אלימות והשפלות אינסופיות".

בחקירתו הראשונה טען האב כי אשתו וחמותו המרידו את הילדים נגדו. על רוב המקרים שהוצגו בפניו השיב: "לא היה ולא נברא". האב אף טען כי אשתו מכה את הילדים. בית המשפט יהיה זה שיכריע.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?