טופז יישאר במעצר לפחות שבועיים נוספים

משפטו של "הראשון בבידור" נפתח: בית המשפט המחוזי בת"א דחה את ההחלטה להשאיר את טופז במעצר עד תום ההליכים, זאת בשל חומרי חקירה חדשים שהתקבלו הבוקר לאחר הגשת כתבי האישום. למרות זאת, הוחלט כי טופז ושאר הנאשמים בתקיפות יישארו במעצר שבועיים נוספים - עד לדיון הבא. צפו בתגובות בבית המשפט

מדינת ישראל נגד דודו טופז - עכשיו המשפט: לאחר שבשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין הזמנת תקיפת אנשי התקשורת ותכנון תקיפות נוספות. כאן באתר האינטרנט של חדשות 2 העברנו שידור חי ורציף מבית המשפט המחוזי בתל אביב, עם דיווחים וראיונות מהמקום.

שופטי בית המשפט המחוזי החליטו לדחות את ההחלטה להשאיר את טופז במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, זאת לאור האישומים החמורים המיוחסים לו. הסיבה: חומרי חקירה חדשים שהתקבלו הבוקר, לאחר הגשת כתב האישום המתוקן.

בדיון עצמו הוקרא שוב כתב האישום המלא נגד טופז, שאישר מצידו כי הוא מבין את האישומים המיוחסים לו. בתום הדיון החליט השופט גלעד נויטל כי טופז, כמו גם שאר הנאשמים בתקיפות, יישאר ובמעצר עד לדיון המשפטי הבא - בעוד שבועיים.

עורך דינו ציון אמיר תיכנן להציג בדיון חוות דעת פסיכולוגית על טופז, במטרה להוכיח שהוא אינו יכול להישאר במעצר. בעקבות דחיית ההחלטה, דחה עו"ד אמיר גם את הצגת חוות הדעת הנפשית של טופז.

נועם עוואמי נאשם בתקיפת אבי ניר

כתב אישום נוסף נגד דודו טופז הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב. מדובר באותו כתב האישום שהוגש בשבוע שעבר, אך עבר תיקונים על ידי אנשי הפרקליטות. זו כבר הפעם השנייה שמוגש כתב אישום מתוקן נגד טופז, והפעם השלישית בסך הכול.

השם החדש במסגרת האישומים נגד טופז הוא נועם עוואמי, אחד הנאשמים בתקיפת מנכ"ל קשת אבי ניר. עוואמי נאשם בכך שאליו ואל אדם נוסף, שזהותו אינה ידועה לפרקליטות, פנה אופיר סספורטס, שנאשם בתיווך בין טופז לבין התוקפים.

לפי כתב האישום המתוקן, סספורטס סיכם עם עוואמי וחברו שהם "יתקפו את ניר ויגרמו לו חבלה חמורה". בסוף נובמבר 2008 ארבו עוואמי והאדם הנוסף לניר סמוך לביתו, כשהם מצוידים באלה. לאחר שווידאו את זהותו של ניר תקפו אותו בכוח רב - והשאירו אותו מדמם וחבול, כך לפי כתב האישום.

האישום: טופז לא היה מרוצה מתקיפת בן ציון - ורצה עוד

עוד הוגשו היום כתבי אישום נגד הנאשמים בתקיפת סוכן השחקנים בועז בן ציון, עזאם איברהים ומוחמד יונס. לפי כתב האישום, איתר דניאל זנקו - שכנו של טופז ומי שחשוד בתיווך בינו לבין התוקפים - את איברהים וביקש ממנו לתקוף את בן ציון, בעצמו או על ידי אחרים.

לפני התקיפה, בינואר 2009, התקשרו אלמונים מטעמו של איברהים לטלפון האישי של בן ציון ואיימו עליו: "אל תצא מהבית, הולכים להרוג אותך ואת השותף שלך". לאחר שתקפו אותו באגרופים, כשהוא יושב ברכבו, וגרמו לו חבלות אמרו השניים לבן ציון "תזהר יא מניאק אתה והשותף שלך, תיסע מכאן".

מכתב האישום נגד השניים עולה כי לאחר התקיפה הזו פנה טופז לזנקו ואמר לו כי הוא אינו מרוצה מהתקיפה של בן ציון ודרש תקיפה נוספת בעוצמה חזקה יותר. זנקו פנה לאיברהים - ששלח את יונס ואת רומן אלייב, נאשם נוסף בפרשה, לתקוף שוב את סוכן השחקנים.

השניים הגיעו לקרבת ביתו של בן ציון - אך נעצרו ע"י המשטרה לפני שהספיקו להגיע ולבצע את ההוראות. כפי שכבר פורסם, לאחר המעצר הם שוחררו מחוסר ראיות. איברהים נעצר עם חשיפת הפרשה, ויונס הסגיר את עצמו למשטרה בשבוע שעבר לאחר מצוד ארוך.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

פרשת טופז - סיקור מיוחד:

גם רענן שקד היה  ברשימת התקיפות

תמלילי החקירות של טופז נחשפים

נחשף קשר בין טופז למשפחות הפשע

אחיו של החשוד בתקיפת בן-ציון בראיון לחדשות 2 באינטרנט 

דודו טופז מגיב על השמועות נגדו