המשפחה שנהרסה בתאונה קטלנית: להחמיר עם הנהג

ארבע שנות מאסר על יגמור עותמאן, נהג משאית שהורשע בגרימת מותם של משה סולימאני ובתו שני בת ה-5, בתאונה לפני כשנתיים. הנהג לא הבחין במכונית המשפחה שנסעה לפניו, ומחץ אותה

ארבע שנות מאסר נגזרו היום על יגמור עותמאן, נהג משאית שהורשע בגרימת מותם של משה סולימאני ובתו שני בת החמש בתאונה בכביש מספר 1 לפני כשנתיים.

עותמאן לא הבחין במכונית המשפחה שנסעה לפניו, ומחץ אותה לגמרי. אחרי שנעצר התברר כי בעברו נרשמו לא פחות מ-200 עבירות תנועה.

"זהו גזר דין שהפך לנו את החיים והרס משפחה שלמה", אמרו לאחר הקראת גזר הדין בני משפחת סולימאני שיצאו דומעים מבית המשפט. בני המשפחה ציינו כי הם מקווים שהמדינה תערער על העונש הקל ושבית המשפט יחמיר אותו.

"כדי לפעול למגר את התופעה של תאונות הדרכים יש לתת את העונש המקסימלי לעברייני תנועה - כדי שמקרה כמו שלי לא יקרה", אמרה בכאב אירית סולמני, אשתו של משה ואמה של שני שנהרגו בתאונה הקטלנית.

הנהג, שכמובן לא אהב את גזר הדין, נראה זועם במיוחד. הוא הסתער על צלמי הטלוויזיה שתיעדו אותו.

"מעך את חלקה האחורי של המכונית"

עותמאן מחץ עם המשאית בה נהג את המכונית בה נסעו בני משפחת סולימאני. האב ובתו נהרגו, האם, אירית ובן נוסף נפצעו קשה. בכתב האישום שהוגש נגדו בחודש ספטמבר 2007 נטען כי סולימאני לא הבחין במכונית המיצובישי בה נסעה המשפחה ופגע בה מאחור.

"תוך שגלגל קדמי של המשאית עולה על המיצובישי ומועך את חלקהּ האחורי ואת גגה כלפי מטה, וגורר את המיצובישי לאורך 126.4 מטרים על הכביש לכיוון מזרח, תוך פגיעה בגדר ההפרדה, וזאת מבלי שהנאשם בלם את המשאית כלל", לשון כתב האישום.

התביעה ביקשה לגזור על עותמאן שמונה שנות מאסר, אך השופטת החליטה להתספק בעונש מתון כי חששה שהצדדים יפנו לבית המשפט העליון שיהפוך את העונש.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?