הנאשמים ברצח שקד שלחוב לא ייצאו מהארץ

בית המשפט העליון הוציא הבוקר צו עיכוב יציאה מהארץ לשני הנאשמים שזוכו מרצח שקד שלחוב. בית המשפט קבע כי הצו תקף עד להגשת עירעור המדינה על זיכוים של השניים בבית המשפט המחוזי

בית המשפט העליון הוציא היום צו עיכוב יציאה מן הארץ נגד מישל ז'אנו וישראל גנון, שזוכו לפני כחודשיים מרצח הנערה שקד שלחוב ז"ל, שהיתה בת 16 בזמן הרצח. ההחלטה התקבלה בעקבות ערעור אותו מתכוונת להגיש המדינה נגד ההחלטה לזכותם, שהתקבלה בבית המשפט המחוזי.

"אנחנו לא אשמים בכלום, אנחנו זכאים וזהו"

לפני תחילת הדיון ציין מישל ז'אנו, אחד מהנאשמים, כי הוא אינו מבין איך מגישים ערעור על ההחלטה לאחר שזוכה. "שלושה שופטים זיכו אותנו אחרי חמש שנים של משפט", אמר ז'אנו. "אנחנו לא אשמים בכלום, אנחנו זכאים וזהו", הוסיף.

סניגורם של הנאשמים, עו"ד דוד יפתח ציין בסוף הדיון כי צו עיכוב היציאה מהארץ הוצא בהסכמה וזאת על אף שלפי דעתם לא היה מקום להגיש את הערעור מלכתחילה. "הסכמנו גם על שחרור בערבות, אבל אין מקום לחייב אותם להתייצב במשטרה כפי שביקשה הפרקליטות".

עורך הדין דוד חימי, הסניגור הנוסף בתיק, הוסיף בנחרצות כי "ישנו ניסיון נואש לטשטש את הזיכוי - אין צורך לנקוט במניפולציות ואין צורך לנקוט בהליכי סרק", הדגיש. "אנחנו מאמינים שנקבל החלטה זהה בבית המשפט המחוזי".

זוכו בגלל שהראיות לא היו מספקות

בחודש אפריל החליטו השופטים לזכות את הנאשמים מלאחר שהראיות בתיק נמצאו לא מספקות. השופטים הסבירו את החלטתם בכך שהעדויות והראיות שהוצגו בפניהם לא הוכיחו כי השניים אחראים לרצח המזעזע.

"תפקיד השופטים לבחון את הראיות ולהכריע על פי החומר שמוגש לפנינו", כתב סגן נשיא בית המשפט המחוזי בבאר שבע השופט ניל הנדל בהכרעת הדין. "כשם שחובתנו להרשיע את האשם, כך חובתנו לזכות את הנאשם שאשמתו לא הוכחה כנדרש".

הרכב השופטים לא קיבל את עדותו של העבריין ירון סנקר, עליו התבסס רוב כתב האישום. על עדותו אמרו השופטים: "אמירותיו לוקות במספר חוסרים. הן מבחינת אישיותו, מעמדו כעד, סתירות בין העדויות השונות, סתירות בינן לבין ראיות ובחירותו שלא להעיד בפני בית המשפט".

כתבות נוספות בנושא:

הוריה של שקד: רצינו לומר לה "הם הולכים לכלא"

הוריה של שקד שלחוב נפלו קורבן לסחיטה

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר