העבריין רמי אמירה מעיד: "ראיתי שני אנשים עם קסדות - באמצע הקיץ"

משפט הרצח של מרגריטה לאוטין ז"ל, מי שנקלעה בטעות ל"שטח אש" במאבק של מלחמות הפשע, נמשך: היום עלה להעיד העבריין רמי אמירה, שככל הנראה היה היעד לחיסול. "כשהתחילו לירות התחלתי לרוץ עם הפנים לכיוון הים", שיחזר מעל הדוכן

"נסעתי לחוף טובאגו בבת ים וישבנו כמה חבר'ה. פתאום הסתכלתי ימינה, וראיתי שני אנשים עם קסדות, באמצע הקיץ, הבנתי שמשהו משובש וצעקתי למוטי (חסין, מאנשיו של אמירה-ג.ש.) תברח, תברח" - כך תיאר היום העבריין רמי אמירה בעדות שמסר בבית המשפט המחוזי בתל-אביב במשפט הרצח של מרגריטה לאוטין ז"ל.

הכדורים שפילחו את השקט בחוף טובאגו בבת ים וקיפחו את חייה של מרגריטה לאוטין כוונו לעבר אמירה, שבזמנו נחשב לבכיר בארגון הפשיעה של איציק אברג'יל.

"כשהתחילו לירות התחלתי לרוץ עם הפנים לכיוון הים", המשיך אמירה את עדותו. "כאשר הסתובבתי, קיבלתי כדור לפנים". כדי למצוא מחסה, ברח אמירה לתוך הים. "כשהייתי במים ראיתי את אבי (אמירה, אחיו-ג.ש) מתקוטט עם אדם אחר בחוף".

בתום האירוע, כך עלה מהעדות, עלה אבי אמירה על אופנוע כשפניו מגואלות בדם והרכיב את אחיו, רמי, לעבר בית החולים שם נתפרו פניו.

"ראיתי שני יורים, אבל לא יודע למי הם כיוונו"

"ראיתי שני יורים", הוסיף אמירה להעיד. "אבל אין לי שום הערכה לאן הם ירו". אמירה נשאל על מספר היורים מאחר וההערכה היא שהיה לפחות עוד יורה אחד המעורב בפרשה. אם סופרים את מספר היורים שהיו מעורבים באירוע על פי כלל העדויות שהיו עד כה, מגיעים למספר המפתיע של ארבעה יורים.

במהלך הדיון העלה עורך הדין מטעם ההגנה, מוטי כץ, מזכר שנרשם על ידי השוטר שחקר את אמירה בבית החולים כמה שעות לאחר הירי. במזכר נרשם כי אמירה לחש באזנו של השוטר כי "קסטרו הוא זה שתכנן את הרצח". קסטרו, אחד מאנשיו של אמירה, היה באותו הזמן יעד למעקב של היחידה הסמויה של המשטרה, והשוטרים העוקבים אחריו היו עדים לירי, כך עלה אתמול מעדותו בבית המשפט של השוטר שביצע את המעקב.

כצפוי, אמירה הכחיש את תוכן המזכר ואמר:" יכול להיות שהשוטר שאל את זה וענה בעצמו". אחר כך, כשנשאל על יחסיו עם הנאשם בפרשה, רונן בן עדי ענה: "אין לי שום סכסוך איתו, הוא היה חבר טוב שלי ואם הוא היה רוצה לפגוע בי הוא היה פוגע בי יומיים לפני במועדון שבו היינו ביחד".

"רצתי אליה והיא נפלה לי לידיים"

בבית המשפט המחוזי בתל אביב נפתח בחודש שעבר משפטם של רוצחי מרגריטה לאוטין ז"ל, רונן בן-עדי ושמעון סבח. ראשון עלה לדוכן העדים אלכסנדר לאוטין, בעלה של מרגריטה, ששהה איתה בחוף הים בזמן הירי. הוא תיאר את השתלשלות האירועים באותו יום נורא - בסופו נרצחה אשתו. "אני חי את זה כל לילה", אמר.

"נהגנו להגיע לשם כמה פעמים בשבוע", סיפר לאוטין שציין כי בזמן הרצח היו עמו ילדיו, ספיר וגיא, אז בני ארבע ושנה ו-10 חודשים. "היינו עושים מגדלים, מתרחצים. ישבתי על החול, הילדה הייתה בתוך בור שחפרתי. היה רעש מוזר אז קמתי מהחול. הדבר הראשון שעבר לי בראש זה שאני נמצא ליד יפו ואולי זה מחבל".

"פתאום ראיתי המולה במסעדה שעל החוף ושעפים כיסאות", המשיך לאוטין. "זה היה עניין של שניות בודדות. פתאום ראיתי אדם שרץ על החוף עם קסדה ואקדח שלוף, שפעם בכמה זמן ירה צרורות לכל הכיוונים. כשראיתי שהוא רץ לכיוון שלנו, חשבתי מה לעשות עם הילדים".

את אשתו מרגריטה הוא לא הצליח להציל. "שמעתי שאשתי קוראת לי ואומרת 'סשה, הוא פגע בי'", שיחזר את הדקה הקשה בחייו." ראיתי שהיא שמה יד על בית החזה ומתחיל לנזול לה דם. רצתי אליה וכשהגעתי היא נפלה לי לידיים. התחלתי לצעוק לעזרה".

האישום: סבח ובן-עדי רצחו בכוונה תחילה

כתב אישום באשמת רצח בכוונה תחילה הוגש בחודש ספטמבר בשנה שעברה נגד רונן בן-עדי ושמעון סבח. על פי כתב האישום, קשרו סבח ובן-עדי קשר לרצוח את העבריינים רמי אמירה ומוטי חסין בחוף הים "טובאגו" בבת-ים. השניים הגיעו לחוף, שם במסעדה ישבה חבורה של אנשים שכללה את אמירה וחסין.

באותה העת בילתה לאוטין על חוף הים ביחד עם בעלה אלכס ושני ילדיהם. על פי כתב האישום, בן-עדי וסבח הגיעו לחוף כשהם חמושים באקדחים. השניים ירדו אל החוף כשקסדות אופנוע לראשם וכפפות על ידיהם, והחלו לירות לעבר החבורה במטרה לרצוח בכוונה תחילה את רמי אמירה, את מוטי חסין ואולי אף חברים נוספים בחבורה.

כשהחלו היריות נמלטו מהמקום אנשי החבורה של אמירה וחסין. חלק מהם ברחו אל תוך הים ואחרים החלו להכות את בן-עדי וסבח, תוך שהשניים מוסיפים לירות. אחד הכדורים פגע בלאוטין, שניסתה להתקרב לבתה כדי להתחבא יחד עימה מהיריות. הקליע חדר דרך בית החזה והבטן שלה, גרם נזק חמור ללבה ולכבד וגרם למותה.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2