המטפלת מכה - הקשישה החולה מנסה להחזיר לה

צילומי מצלמות נסתרות שהותקנו בביתה של בת 80 חשפו את היחס המזעזע לה זכתה מהעובדת ההודית שלה. המטפלת מכה את הקשישה חולת האלצהיימר ומושכת אותה בכוח. הקשישה חסרת האונים מנסה להתגונן

מצלמות נסתרות בביתה של קשישה בת 80 ממרכז הארץ חשפו את הזוועה: המטפלת התעללה בה והיכתה אותה. אבל הקשישה, שיושבת על כיסא גלגלים, לא ויתרה, וניסתה להחזיר לה במכות.

"הנאשמת היכתה ברגלי הקשישה ובאמצעות צעיף אדום ארוך קשרה אותה לכיסא הגלגלים", נכתב בכתב האישום החמור שהוגש הבוקר לבית משפט השלום בפתח תקווה נגד סנטי פיטלה, המטפלת ההודית של הקשישה. "לאחר שקשרה את הקשישה, היכתה אותה הנאשמת בראשה".

המטפלת, עובדת זרה בת 41 מיהוד, תקפה ללא רחמים את הקשישה בת ה-80, חולת אלצהיימר חסרת ישע, בה טיפלה. בכתב האישום נכתב כי המטפלת גם איימה על הקשישה.

"משכה את הקשישה בכוח מכיסא הגלגלים"

על פי כתב האישום שהוגש על ידי התובעת המשטרתית עו"ד רפ"ק שירי וידן, לפני כשבועיים, בעודן בסלון ביתה של הקשישה בפתח תקווה, משכה המטפלת את הקשישה בכוח מכיסא הגלגלים עליו ישבה, על אף התנגדות הקשישה. המטפלת כרכה את ידה על צווארה של הקשישה וניסתה להוליכה בכוח.

"לאחר שהקשישה התיישבה על הכיסא, היכתה אותה הנאשמת בכתפה השמאלית", נכתב בכתב האישום. "הקשישה, בתגובה, בעטה קלות ברגלה של הנאשמת והמטפלת שוב היכתה בכתפה של הקשישה".

בהמשך נעמדה המטפלת מול הקשישה והורתה לה לקום באמצעות הנפת ידה, מפרט כתב האישום. הקשישה התנגדה, אך המטפלת משכה אותה ודחפה אותה בכח אל כיסא הגלגלים.

"במעמד זה היכתה הנאשמת ברגלי הקשישה, ובאמצעות צעיף אדום ארוך קשרה אותה לכיסא הגלגלים", מפרט כתב האישום. "לאחר שקשרה את הקשישה - היכתה אותה הנאשמת בראשה, וכאשר משכה הקשישה בחולצתה של הנאשמת - שוב היכתה אותה האחרונה מספר מכות בגופה".

המטפלת מואשמת בעבירות של תקיפת חסר ישע בנסיבות מחמירות ואיומים.

המשטרה: חוששים שהמטפלת תברח מהארץ

המשטרה ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרה של המטפלת עד לתום ההליכים המשפטיים נגדה בטענה כי מכיוון שמדובר בעובדת זרה, קיים חשש להימלטותה מהארץ. "בדיסק המתעד את האירוע ניתן לראות את מצבה של הקשישה, חוסר האונים להגן על עצמה מפני המשיבה והיותה נתונה לחסדיה", נטען בבקשה.

"אלמלא חשדנותה של בתה של הקשישה, סביר להניח שהייתה ממשיכה במעשיה האכזריים", הוסיפו במשטרה. בתה של הקשישה ציינה בהודעתה במשטרה שאמה אומנם לא מסוגלת לדבר, אך סימנה לה באחת הפעמים בהן נפגשו באמצעות ידה כאילו ברצונה לספר לה דבר מה".

בהודאתה במשטרה, כשנשאלה המטפלת מדוע היכתה את הקשישה, השיבה: "היא משוגעת. אנשים לא אוהבים לעבוד בעבודה הזו".  

בשבוע שעבר: התעללות בקשישה מול המצלמה

היא הושיבה את אמא על כיסא משש בבוקר עד עשר וחצי בלילה" - כך תיארה מזל רקזון, שכבר כמה ימים לא זזה ממסך המחשב, את יחסיה של אמה הקשישה והמטפלת שלה. מאז שהיא חושדת שהמטפלת שהיא מעסיקה במשך שנתיים מתעללת באמה בת ה-90, היא צופה בעקביות במתרחש בביתה באמצעות מצלמות נסתרות.

"ראינו סימן כחול על הלסת ועל היד של אמא. שאלנו מה קרה והיא ענתה שאמא נפלה", אומרת מזל. גם האם החולה לא ידעה להסביר מה קרה לה - עד שהמשפחה ראתה את התמונות, שלא משאירות הרבה מקום לספק. בסרטון אחד רואים את העובדת מנסה להעיר את הקשישה חסרת האונים, וכשהיא לא מגיבה, היא מושכת אותה בכוח מהרגל.

בסרטון הקשישה מסרבת לקום והמטפלת מנסה שוב, בכוח. תחילה היא צובטת אותה באפה, אחר כך מכניסה לה אגרוף לפנים וכשזה לא עוזר היא מושכת אותה בכוח מהיד. "זה נורא מה שהיא עשתה", אומרת מזל בבכי. "פשוט נורא. אמא שלי אשה כזאת רגועה, טובה ולא מטרידה".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?