טלנסקי שאל את עורך הדין: "מה שלום אולמרט?"

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ייאלץ להמשיך להיאבק על חפותו גם לאחר סיום תפקידו. טלנסקי, העד הראשי בפרשת "מעטפות הכסף" הגיע היום לבית המשפט בירושלים לצורך השלמת החקירה הנגדית במשפטו של ראש הממשלה לשעבר. יועצו של אולמרט טען כי הפרקליטות הסתירה מבית המשפט את ספקותיה לגבי עדותו של טלנסקי

לאחר שהסעיר את המדינה בפרשת "מעטפות הכסף" חזר הבוקר משה טלנסקי לדוכן העדים. בית המשפט המחוזי בירושלים חידש את חקירתו הנגדית של טלנסקי, העד המרכזי נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

לעיתונאים שהמתינו לו בכניסה לאולם הדיונים אמר טלנסקי רק "גוד מורנינג". במהלך הדיון חוקרים סנגוריו של אולמרט את טלנסקי, בניסיון להפריך את עדותו. עורכי הדין תחקרו עד כה את העד בנושא הסיבות שבגללן נמנע מלהגיע לישראל בשנה האחרונה.

בשלב מסוים ביקש טלנסקי מהשופטת להוציא את התקשורת מהאולם. לאחר ששאל אותו עו"ד אלי זוהר "מה היה המניע לפנייה שלך לעורכי הדין האמריקנים בעניין העדות שלך?", אמר טלנסקי: "זה ברור שהתשובה שלי היא כמו שאמרתי יכולה לפגוע בי ולכן אני מבקש להוציא את כלי תקשורת".

כאשר שאל עו"ד זוהר את טלנסקי: "שוחחת עם עוד ישראלים בנוגע לחקירה?", הוא ענה "לא, לא בטלפון, סקייפ או טוויסטר".

אמיר דן יועץ ראש הממשלה לשעבר אמר בדיון כי "הפרקליטות לא מסרה עובדות לבית המשפט וגם לא חשפה בפניו את ספקותיה לגבי העד, אלא להיפך, הציגה את טלנסקי כעד שאין מחלוקת לגבי החשיבות של עדותו!".

"לו הייתה חושפת הפרקליטות מידע זה בפני בית המשפט העליון ספק אם בית המשפט היה מאשר הליך כה חריג עבור עד שכזה, הליך שהוביל בסופו של דבר להתפטרותו של ראש ממשלה מכהן", הוסיף דן.

בזמן ההפסקה בדיון, בעת שהלך לקנות שתייה במזנון, פנה טלנסקי אל אחד מעורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר ושאל אותו, "תגיד לי, מה שלום אולמרט?". עורך הדין לא השיב.

טען: העברתי לאולמרט 450 אלף דולרים

טלנסקי הגיע לישראל בסוף השבוע שעבר לצורך השלמת העדות שמסר. טלנסקי העיד בעדותו המוקדמת כי העביר לאולמרט כ-450 אלף דולר במזומן, בין השאר למימון הפריימריז בליכוד, שדרוג טיסותיו, וכיסוי חובה של עמותה שהריצה את אולמרט לראשות עירית ירושלים.

סנגוריו של אולמרט, יערכו את הסבב השני בחקירתו הנגדית של טלנסקי, ובמקביל אמורים התובעים בתיק להשלים את החקירה הראשית בעניינו של אולמרט.

החקירה בנושא פרשת מעטפות הכסף החלה באפריל 2008. בפרקליטות חשדו כי כספים הועברו שלא כדין בין השנים 1993-2002 למקורביו של אולמרט, שולה זקן ועו"ד אורי מסר. אולמרט כינס כחודש לאחר מכן מסיבת עיתונאים בה הכחיש את כל המיוחס לו.