אישום: חנק את בנט בחזייה והצית

כתב האישום נגד יחיא עדואן פרחאן מפרט את מעשיו המזעזעים: הוא פיתה את דנה בנט להיכנס למכוניתו ובמטע זיתים היכה אותה. אז קרע את חולצתה, חנק אותה ודרך עליה. אחרי שהביא חומר דליק שרף את גופתה. "באתי כדי להסתכל לרוצח בעיניים", אמרה אמה של בנט בכניסה לדיון

כתב האישום שהוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בנצרת מצביע על רוצח סדרתי קר רוח שבאופן כמעט זהה "טיפל" בארבעת קורבנותיו. יחיא עדואן פארחן מואשם ברצח של שלושה, בהם הנערה דנה בנט, ובאונס של נערת ליווי.

כתב האישום הוגש על ידי עורכי הדין איריס שירן ותומר שוורץ מפרקליטות מחוז צפון. לבית המשפט הוגש כתב אישום נוסף נגד הצעירה שהיתה נשואה לו והיתה קטינה באותה עת, י'. פארחן מואשם בשלושה מקרי רצח נוספים, באינוס ובחטיפה לשם רצח.

"הנאשם קרע את חולצתה של דנה, משך בכוח את חזייתה וחנק אותה באמצעות החזייה, עד שגרם למותה" - זהו רק אחד מהתיאורים הקשים המובאים בכתב אישום. בשלושה מהמקרים סייעה וליוותה אותו י'. במקרה של בנט שרפו השניים את גופתה בכדי להעלים את הראיות.

הבטיחו עבודה במלון

כתב האישום מגולל את רגעיה האחרונים של בנט, שגופתה נמצאה לפני כחודש וחצי סמוך למושבה מגדל. התיאורים בכתב האישום קשים מאוד, ומעידים על האכזריות הרבה בה בוצע הרצח. על פי כתב האישום בתאריך ה-1 באוגוסט 2003 בשעה 01:00 לפנות בוקר נסעו פרחאן וי' בכביש העולה מהעיר טבריה. בהגיעם לגשר האצטדיון ביציאה מטבריה, הבחינו השניים בבנט שהיתה אז בת 18. בנט ירדה ממונית שירות שהסיעה אותה מעבודתה כמלצרית, חזרה לבית דודה בטבריה.

"אותה עת גמלה בלב הנאשם ההחלטה להמית את דנה", נכתב בכתב האישום. "לשם כך שוחח עם י' וסיכם עמה כי תצא מהרכב, תפנה אל דנה, תתייצג בכזב כעובדת בבית מלון השייך לנאשם, כאשר על פי התכנית, בשל אילוץ זמני, כך תטען י', הם זקוקים לעזרה בכוח אדם למספר שעות מצומצם, כאשר התמורה תהיה כמה מאות שקלים עבור כמה שעות עבודה".

דנה בנט ז"ל (חדשות 2. ארכיון)
י' פנתה אל דנה והובילה אותה אל הרכב בו המתין פרחאן. מיד עם כניסתה של דנה לרכב ובטרם הספיקה לברר את פרטי ההצעה האמורה, החל פרחאן בנסיעה לכיוון המושבה מגדל ובהתקרבו למקום סטה לשביל עפר המוביל למטעי זיתים הגובלים בשדות בין מגדל לבין ואדי חמאם. בהגיעם סמוך למטע זיתים במקום, עצר פרחאן את הרכב וירד ממנו בתואנה כי עליו להטיל את מימיו וי' אף היא ירדה מהרכב באותה תואנה.

התחננה על חייה

בנט, אשר חששה להישאר לבדה ברכב בלעדי י', ביקשה להתלוות אליה, אלא שמיד בצאתה מהרכב, הלם פרחאן באגרופו בפניה. בנט התחננה על חייה ומיד לאחר מכן הלם פרחאן שוב בפניה באגרופו בכוח וגרם להתמוטטותה על הקרקע.

"הנאשם קרע את חולצתה של דנה, משך בכוח את חזייתה וחנק את דנה באמצעות החזייה עד שגרם למותה, כל זאת כאשר י' עומדת בסמוך וצופה במעשים", מפרט כתב האישום. "על מנת לוודא את מותה של דנה, דרך הנאשם עם רגליו על בטנה של דנה, אז ביקש מי' לסייע לו לגרור את גופתה של דנה אל גרוטאת רכב שעמדה בסמוך".

השניים גררו את דנה אל מתחת לגרוטאת הרכב, כיסו אותה בעשבים יבשים שליקטו במקום ונסעו לתחנת דלק סונול הסמוכה. שם מילא פרחאן דלק בבקבוק על מנת להצית אש בגופתה של בנט ובכך להעלים את הרצח. פרחאן וי' שבו אל גרוטאת הרכב אשר מתחתיה השאירו את גופתה של בנט, שם הוא התיז דלק על הגופתה, הצית אש בבגדיה, והשניים עזבו את המקום.

"הגעתי היום לבית המשפט כדי להסתכל לרוצח בעיניים", אמר אמה של בנט, ויקי, לחדשות 2 באינטרנט, לפני שנכנסה לדיון. "חשבתי על זה לפני שבאתי, ואני מתכוונת לבוא לכל הדיונים. נכון שזה קשה, אבל האיש הזה רצח את הבת שלי". איציק ממן, בן זוגה של ויקי בנט שליווה אותה לבית המשפט אמר: "אם נראה שהמשפחה של פרחאן מוקיעה את מעשיו, אולי נשקול את הסולחה שהם הציעו".

האישום: שני מקרי רצח נוספים ואונס

בנוסף מואשם פרחאן ברצח התיירת הצ'כית סילביה מולרובה ביולי 2003. הוא הבחין בה מנסה לעצור טרמפ סמוך לפאב על חוף הכינרת והעלה אותה למכוניתו. פרחאן הסיע אותה לנחל צלמון ושם חנק אותה והטביע אותה למוות, תוך שהוא מקבל סיוע מחברתו י'.

במקרה אחר מואשם פרחאן ברצח של האסיר אהרון סימחוב ששהה עמו במעצר. על פי כתב האישום, ביולי 2004 התפתחה קטטה בבית המעצר בטבריה בין שני עצורים. לאחר ארוחת הבוקר עקב פרחאן אחר סימחוב, אחד העצורים שהיו מעורבים בעימות, למקלחת.

כתב האישום מציין כי במקלחת היכה פרחאן את סימחוב, חנק אותו עם חוט, ואז תלה אותו באמצעותו. את מעשיו הסווה ברעש המים הזורמים. לאחר כמה ימים מת סימחוב בבית החולים.

המקרה הרביעי המתואר בכתב האישום מתאר אונס שביצע פרחאן בספטמבר 2005 בנערת ליווי. על פי כתב האישום, פרחאן עלה לדירתה, התפשט, ואז באיומי סכין שהצמיד לפניה אנס אותה בכוח מספר פעמים. אחר כך הוציא אותה באיומים מהדירה אל המכונית בה חיכתה חברתו י', אך נערת הליווי הצליחה להימלט, ובכך, כנראה, ניצלו חייה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

סוף עצוב לפרשת דנה בנט - סיקור מיוחד

הוארך מעצרו של החשוד ברצח בנט

כך נראו החיפושים אחר דנה בנט

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום