מאסר עולם לגבר שהצית את בת זוגו למוות

חודשיים לאחר שהורשע פה אחד ברצח בכוונה תחילה, גזר בית המשפט מאסר עולם על איבתור אבשלומוב, שהצית בשנה שעברה למוות את בת זוגו לריסה דוידוב. "הנאשם הפך אותה ללפיד בוער", נכתב בגזר הדין. הסיבה לרצח: קנאה וחשד לבגידה

יישלם על מעשיו: בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר עונש מאסר עולם על איבתור אבשלומוב ששרף למוות את בת זוגו לחיים לריסה דוידוב בינואר בשנה שעברה. "הנאשם הפך את בת זוגו ואם בנו ללפיד בוער", נכתב בגזר הדין.

בגזר הדין כתבו השופטים כי חרף זעקותיה של דוידוב, המשיך אבשלומוב במעשיו וראה אותה עולה באש. "הוא נהנה מזה וזה עשה לו שקט", כתבו השופטים.

פרקליטיו של אבשלומוב טענו לכל אורך המשפט כי הוא אינו שפוי. עם זאת, בגזר הדין שלל הרכב השופטים טענה אחר טענה של ההגנה, וטען כי אבשלומוב "הבחין בין טוב לרע, גרם ללריסה סבל ולא נענה לזעקותיה ותחנוניה".

בתום הקראת גזר הדין לא הוציא אבשלומוב הגה מפיו. אחיה של המנוחה, סולומון דוידוב, הביע סיפוק מגזר הדין. "אני מרוצה מההחלטה של בית המשפט", אמר. "הוא קיבל את הדין שהגיע לו. שני הילדים שלהם הועברו בינתיים לטיפולה של אחת האחיות".

לפני כחודשיים הורשע אבשלומוב פה אחד ברצח בכוונה תחילה. הכרעת הדין חשפה את כל תכנון הרצח: לקיחת החומרים הדליקים, קניית מדליקי פחמים, נעילת הדירה, הרחקת החתול וההצתה.

חשד כי היא בוגדת - והצית אותה

האירוע המזעזע קרה בעקבות ריב בין בני הזוג. איבתור חשד שזוגתו בוגדת בו ובתחילת ינואר 2008 עזב את הדירה בה התגוררו יחד עם ילדם המשותף וילד נוסף מנישואים קודמים. שבועיים אחר כך הוא הצטייד בשני בקבוקים עם חומרים דליקים שלקח ממקום עבודתו. בנוסף רכש בקבוקי נוזל מדליק פחמים וגפרורים.

לריסה ביקשה מאיבתור להיות נוכח בדירה בעת ששרברב שהזמינה מטפל בנזילת מים בכיור. איבתור הורשע כי לאחר שנכנס לדירה, נעל את הדלת, היכה אותה, שפך על ראשה את הנוזל הדליק והצית אותה באמצעות מצית.

סניגוריו ניסו לטעון כי הוא איננו כשיר נפשית לעמוד לדין, אך פאנל פסיכיאטרי קבע כי אמנם הוא סבל מהפרעה נפשית - של מחשבת שווא כתוצאה מקנאה - אך היא לא מנעה ממנו להבין את מעשיו. "אין ספק כי בשעת ההחלטה להמית את המנוחה הייתה בידי הנאשם היכולת להימנע מעשיית המעשה", ציינו השופטים בהכרעת הדין.