רוצח חנית קיקוס ישוחרר תוך ימים

פרסום ראשון: סלימאן אל-עביד, מי שהורשע בחטיפתה ורציחתה של חנית קיקוס ז"ל לפני 16 שנה, עשוי להשתחרר מהכלא בתוך ימים אחדים. שר המשפטים נאמן החזיר את התיק לבית הנשיא, שצפוי לקצוב את עונשו של אל-עביד ל-27 שנות מאסר. בניכוי שליש על התנהגות טובה - הוא עשוי להשתחרר כבר בימים הקרובים

מכשול נוסף בדרכו אל החופש של סלימאן אל-עביד, מי שהורשע בחטיפתה ורציחתה של חנית קיקוס ז"ל לפני 16 שנה - הוסר היום, והוא עשוי להשתחרר מהכלא בתוך ימים אחדים.

אל-עביד הורשע בפסק דין מעורר מחלוקת של בית המשפט העליון ברצח הנערה ונידון למאסר עולם. במהלך השנים עונשו נקצב על ידי נשיא המדינה לשעבר משה קצב ל-33 שנות מאסר. 

בעקבות חשיפת עיתון "מעריב" אחרי כמה שנים, גם שר המשפטים לשעבר דניאל פרידמן בחן מחדש את התיק והחליט לקצוב שוב את עונשו של אל-עביד, הפעם ל-27 שנות מאסר.

השר נאמן מחזיר את התיק להכרעת נשיא המדינה

פרידמן העביר אז את התיק להכרעה סופית בבית הנשיא, ומאז במשך שנה וחודשיים שכב תיקו של אל-עביד על שולחנו של הנשיא. בשבוע שעבר פורסם בעיתון "הארץ" כי הנשיא פרס העביר את התיק לעיון שר המשפטים החדש, פרופ' יעקב נאמן, במטרה לשקול מחדש את ההחלטה על הקיצור הנוסף בעונשו של אל-עביד.

הערב אנו מפרסמים לראשונה כי שר המשפטים נאמן החזיר את התיק בחזרה לבית הנשיא, ואמר כי אין בכוונתו לשוב לבדוק את התיק מחדש.

המשמעות המעשית: אם הנשיא פרס יחליט לאמץ את החלטתו של השר לשעבר פרידמן - עונשו של אל-עביד ייקצב ל-27 שנה. בניכוי צפוי של שליש מתקופת המאסר על התנהגות טובה - האיש שהורשע ברצח חנית קיקוס ישוחרר בתוך ימים ספורים ממש.

הווידאופדיה: רצח חנית קיקוס ז"ל