ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול הולך לכלא ל-13 שנה

ביהמ"ש המחוזי בת"א גזר בנוסף שנתיים מאסר על תנאי וקנס כספי על מי שהורשע בניהול ארגון פשע. לפני הדיון קראו חבריו פרקי תהילים. אחרי מתן גזר הדין הם פרצו בצעקות ובבכי. אחת ממקורבותיו התעלפה

ראש משפחת הפשע יישאר מאחורי סורג ובריח עוד שנים רבות: בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר בצהריים 13 שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי וחצי מיליון שקל קנס על העבריין אסי אבוטבול. אבוטבול שהורשע לפני שבועיים בשורה ארוכה של עבירות סחיטה וניהול והפעלת ארגון פשע. עם הקראת גזר הדין פרצו מקורביו של אבוטבול בצעקות ובבכי. אחת מהם התעלפה וצעקה: "הם הרגו אותי, אני עומדת למות". במקום התפתחה מהומה.

הפרקליטות ביקשה בשבוע שעבר לגזור על אבוטבול 25 שנות מאסר. בית המשפט נענה חלקית לבקשה, וגם העונש שהוטל היום נחשב להישג למשטרה ולפרקליטות, שהצליחו לשים את ידן על אבוטבול ולהכניסו לכלא. בנוסף נגזרו על 23 חברים בארגון הפשיעה עונשים שבין 4 חודשי מאסר על תנאי ל-11 שנות מאסר בפועל. על ברק הופמן, עורך הדין שחצה את הקווים והורשע בסחיטה באיומים, נגזרו חמש שנות מאסר בפועל.

עו"ד קרן בר-מנחם מפרקליטות מחוז מרכז אמרה שהתביעה תשקול האם להגיש ערעור על העונש. פרקליטו של אסי אבוטבול, עו"ד ניר פלסר, כבר החליט מה לעשות. "בתום הדיון אסי אמר לי מילה אחת – 'עליון' (בית המשפט העליון – ג.ש). בכוונתו להגיש ערעור".

גזר הדין ניתן תחת אבטחה חסרת תקדים. לבית המשפט הגיעו עשרות שוטרי יס"מ, אנשי השב"ס ואנשי משמר בית המשפט כדי לאבטח את אבוטבול ואת הדיון. בכניסה לאולם הדיונים הוצב גלאי מתכות, בנוסף לזה המוצב בדרך קבע בכניסה לבניין בית המשפט. חבריו של אבוטבול שהגיעו לדיון קראו פרקי תהילים לפני תחילת הדיון.

"סחטו מקורבנות אחוזי פחד"

אבוטבול הורשע בשורה של אישומים חמורים, בהם סחיטה באיומים של אנשי עסקים מהארץ ומחו"ל, הלבנת הון ומתן שוחד לד"ר ג'קי סרוב.

"ארגון הפשיעה של הנאשם פעל לאורך זמן ושמו של העומד בראשו הטיל אימה על אנשים", ציינה השופטת ברכה אופיר-תם בגזר הדין. "הנאשמים השתמשו בשם הנאשם כבנשק משוכלל. כל נאשם אחראי לעצמו, עברו הפלילי ונסיבותיו האישיות. העבירות חמורות וקשות. הם סחטו סכומי ענק מקורבנותיהם ששתקו אחוזי פחד".

השופטת הדגישה כי הסתייעות בפושעים לגביית כספים מהווה סכנה ליסודות המדינה, ולא ניתן להשלים עם כך. "על כך על בית המשפט להעניש בעונשים כבדים על עבירות שכאלה", נימקה השופטת.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?