האחים אבוטבול בדרך לכלא - שוב

בית משפט השלום בנתניה גזר היום 20 חודשי מאסר בפועל על אביב אבוטבול ו-9 חודשי מאסר על אחיו פרנסואה. השניים, יחד עם ארבעה נאשמים נוספים מואשמים בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע והחזקת נשק. בתחילת חודש דצמבר 2008 נמצא בבית מגוריו של אביב אקדח עם משתיק קול

פרסואה אבוטבול בבית המשפט (חדשות 2. ארכיון)

במשטרה יכולים היום להיות מרוצים: בית משפט השלום בנתניה גזר היום 20 חודשי מאסר בפועל על אביב אבוטבול ו-9 חודשי מאסר על אחיו פרנסואה. מדובר בבנים למשפחת אבוטבול הידועה הנחשבת למשפחת פשע בכירה בעולם התחתון.

השניים, יחד עם ארבעה נאשמים נוספים הואשמו בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע ואחזקת נשק. כתב האישום הוגש לבית המשפט על ידי עו"ד אלון טנקג'י ועינת בניטה מפרקליטות מחוז מרכז.  

אביב אבוטבול, בן 24, הוא אחיו של פרנסואה אבוטבול, הנאשם ברצח הנער רענן לוי. הנאשמים הורשעו בעבירות המיוחסות להם על פי הודאתם. על פי גזר הדין, בתחילת חודש דצמבר 2008 נמצא בבית מגוריו של אביב אקדח עם כדור בבית הבליעה יחד עם משתיק קול וכדורים נוספים. הוא נעצר, נחקר ומעצרו הוארך עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

שלושה חודשים קודם לכן, החזיק אביב, כך נטען, שני אקדחים טעונים במחסנית עם כדורים בארון כיבוי אש שבחניון ביתו וכן רימון גז ומחסנית ריקה. לאחר בדיקה התברר כי מדובר בכלי נשק שנגנבו מבעליהם.

שופטת בית משפט השלום בנתניה שירה בן שלמה גזרה על אביב אבוטבול 32 חודשי מאסר, 20 מהם בפועל. על פרנסואה אבוטבול נגזרו 18 חודשי מאסר, מהם 9 בפועל.

אקדח בקוטר 0.22 מ"מ עם משתיק קול

האחים הצעירים לבית אבוטבול נעצרו בדצמבר האחרון בחשד להחזקת אמצעי לחימה וקשירת קשר לביצוע פשע. פרנסואה עצמו לא נעצר פיזית, מפני שהוא כבר עצור עד תום ההליכים בבית המעצר ניצן, בחשד לרצח הנער רענן לוי.

בכתב האישום מפורט כיצד השיגו אביב אבוטבול וחמישה מחבריו, ביניהם גם אחיו פרנסואה שנמצא במעצר, אקדח בקוטר 0.22 מ"מ. כפי שעולה מכתב האישום, למשטרה היה ככל הנראה איכון על מכשירי הטלפונים וכך הצליחו החוקרים לעקוב אחר הנעשה.

"ביום 10.12.08 בשעה 15:00 או בסמוך לכך", נכתב, "בחדר שבמפלס התחתון של בית מגוריו החזיק אביב אבוטבול שלא כדין בנשק בקוטר 0.22 מ"מ עם כדור בבית הבליעה, יחד עם משתיק קול ושני כדורים נוספים".

"לאור מעשיהם של המשיבים קיים יסוד סביר לחשש כי הם יסכנו בטחונו של אדם ואת בטחון הציבור", טענו אז בפרקליטות.  "עוד קיים יסוד סביר לחשש כי שחרורם יביא לשיבוש הליכי משפט. בנוסף, כנגד אביב אבוטבול קמה חזקת המסוכנות, באשר הוא מואשם בעבירת ביטחון".

במשטרה ציינו לאחר המעצר כי "מדובר בצעד נוסף ומשמעותי במאבק העיקש של משטרת ישראל כנגד ארגוני הפשיעה". בכך מתכוונים שם למבצע "אורות בלימה", בו הכריזה המשטרה כי היא הולכת "לחנוק" את ארגוני הפשע.

וזו לא הפעם הראשונה

פרנסואה אבוטבול, בנו של צ'רלי אבוטבול - שנפצע קשה מיריות מתנקש לפני כשלושה חודשים בנתניה, נאשם יחד עם בן דודו אבי אבוטבול ברצח הנער רענן לוי במועדון בשפיים בדצמבר 2004. ספסל בית המשפט לא הייתה הפעם הראשונה שחמשת הגורמים ישבו ביחד. לפני מס' חודשים חלקו כולם תא בכלא ניצן.

אביב אבוטבול בילה גם הוא במעצר . המשטרה מצאה בדירתו בנתניה אקדח מאולתר עם כדור בקנה ומשתיק קול. "אלמלא היה מדובר באביב אבוטבול, לא היינו מגיעים לכן היום", אמר סניגורו עו"ד דוד יפתח שהכחיש את החשדות המיוחסים למרשו וטענה כי הנשק שנמצא אינו שייך לו.

האחים לבית אבוטבול - כתבות נוספות:

כתבי אישום נגד אביב ופרנסואה אבוטבול

אביב אבוטבול נעצר עם אקדח טעון

פרנסואה אבוטבול נחקר ביחב"ל

נעצר בכיר במשפחת אבוטבול

המשטרה עצרה את פרנסואה אבוטבול