עונש חמור: 12 שנות מאסר על ניסיון אונס בתוך המשפחה

בתום הכרעת דין קשה ומפורטת, החליטו שופטי בית המשפט המחוזי בת"א לגזור 12 שנות מאסר על תושב המרכז בן 32, שניסה לאנוס את גיסתו בת ב-11 וביצע בה מעשים מגונים. "הנאשם חילל את גופה של המתלוננת תוך שהוא מסב לה סבל פיזי ונפשי", נכתב בגזר הדין

אונס בתוך המשפחה. צילום ארכיון (חדשות 2)

שופטי בית המשפט המחוזי בת"א גזרו הבוקר עונש חמור של 12 שנות מאסר בפועל, על תושב המרכז בן 32 שהורשע בעבירות של מעשה מגונה וניסיון לאינוס בתוך המשפחה. הנאשם הורשע בשלושה מקרים של תקיפה מינית של אחות אשתו בת ה-14, שהיתה בזמן ביצוע המעשים בת 11.

"מעשיו של הנאשם, כפי שתוארו בהכרעת הדין, הינם בזויים ומעוררים שאט נפש", ציינו השופטים בראשות אב בית הדין, השופט אורי שוהם, בגזר הדין. "הנאשם תקף מינית את גיסתו, אחות אשתו, קטינה כבת 11 שנה, וזאת בבית ההורים, שם התארחו הנאשם ובני משפחתו. הנאשם חילל את גופה של המתלוננת תוך שהוא מסב לה סבל פיזי ונפשי, וגורם לה לנזק אשר אין לדעת את שיעורו ואת משמעויותיו, לטווח הקרוב והרחוק", לשון ההחלטה.

על פי כתב האישום האירוע הראשון התרחש בחודש אפריל 2007 בחדר השינה בבית ההורים, כאשר הנאשם אחז בפניה של המתלוננת, ניסה לנשקה וחיבק אותה בכל חלקי גופה. לאחר מכן נשכב הנאשם על המתלוננת, ליטף את חזה החשוף ונישק אותה בשפתיה.

הנאשם מכחיש את המיוחס לו

האירוע השני התרחש כחודש לאחר מכן בחדר הכביסה ולאחר מכן בחדר האמבטיה בבית ההורים, כאשר הנאשם הפשיט את המתלוננת מבגדיה וביצע בה מעשים מגונים בכפייה.

האירוע האחרון והחמור מכולם התרחש בתחילת יוני אותה שנה, כאשר הנאשם גרר את המתלוננת אל חדר השינה של ההורים, השליכה על המיטה, הפשיל את מכנסיו והפשיטה מבגדיה. הנאשם תפס את המתלוננת בכתפיה, נשכב עליה וניסה לאנוס אותה חרף התנגדותה - עד שהגיע לסיפוק מיני.

הנאשם, שעלה מאתיופיה בשנת 1991, כפר בכל המיוחס לו. הוא נשוי ואב לשלושה ילדים בגילאי שנתיים עד שש. בשיחה עם קצינת המבחן הוא הכחיש כל פגיעה מינית במתלוננת, וטען כי זו הונחתה על ידי בני המשפחה למסור גרסה שקרית לגבי האירועים. לדבריו, המתלוננת היא "ילדה בעייתית המטופלת רפואית", ובכך יש הסבר נוסף לתלונות שהוגשו נגדו.

הנאשם רואה עצמו כקורבן של עלילה זדונית אשר הביאה למעצרו ולהעמדתו לדין, בגין עבירות שלא ביצע. בשל העובדה כי הערכת מסוכנותו המינית של הנאשם נקבעה כנמוכה עד בינונית ובשל הכחשת המעשים על ידו, נמנע שירות המבחן מכל המלצה בעניינו.

בית המשפט: "עבירות חמורות ובזויות"

"הנאשם אינו מגלה כל תובנה לטיב מעשיו ולתוצאותיהם ורואה עצמו כקורבן", ציינה מעריכת המסוכנות והוסיפה כי "מחקרים שנערכו הראו כי הכחשה מוחלטת של המעשים בקרב עברייני מין במשפחה - עשויה להעלות את רמת מסוכנותם המינית".  

השופטים ציינו כי מדובר בעבירות בזויות וחמורות ביותר והן ראויות למענה ענישתי מחמיר, עם דגש על שיקולי הגמול וההרתעה, כאשר ההתחשבות בנסיבותיו האישיות והמשפחתיות של העבריין תהיה מועטה יחסית.

"הנאשם כפל ושילש את מעשיו הנלוזים ואין בפנינו כשלון חד פעמי, אלא ניצול ציני, חוזר ונשנה, של גופה של המתלוננת, קטינה רכה בשנים וחסרת ישע, תוך שהנאשם דורש ממנה שלא לספר לאיש על מעשיו הנפשעים", לשון הכרעת הדין. "באחד המקרים ביצע הנאשם את זממו שעה שאשתו שהתה בבית החולים לרגל לידת ילדם השלישי...מעשים מסוג זה הינם בעלי אפקט טראומתי לכל מי שהוא קורבן לתקיפה מינית, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בקטינה שהיא נפש רכה, כדוגמת המתלוננת בתיק זה".

"12 שנות מאסר בפועל"

השופטים ציינו כי הנאשם הוא נטול עבר פלילי של ממש ותפקד עד לאירועים המתוארים בכתב האישום, כאדם נורמטיבי ואיש משפחה טוב. עם זאת, "אין הנאשם זכאי להקלה הניתנת למי שמודה באשמה, מקבל אחריות על מעשיו, ומביע צער וחרטה כנים עליהם".

"הננו מחליטים לגזור על הנאשם עונש בן 14 שנות מאסר, מהן יהיו 12 שנים לריצוי בפועל והיתרה על תנאי לשלוש שנים", ציינו השופטים, שבנוסף לעונש המאסר חייבו את הנאשם בתשלום פיצויים למתלוננת בסכום של 50 אלף שקלים. 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

Follow Channel 2 News on Twitter

הותר לפרסום: 12 ילדים חשודים בפרשה חמורה של אונס קבוצתי