חוקר המשטרה לרוני רון: אתה כמו חיזבאללה - סוחר גופות

נמשך משפטו של רוני רון הנאשם ברצח האכזרי של נכדתו רוז: היום עלה לדוכן עדים ראש צוות החקירה המשטרתי, סנ"צ יגאל בן שלום, שהעיד כי אמר לרון במהלך החקירה: "אתה סוחר בגופות כמו חיזבאללה"

משפט רצח הילדה רוז פיזם: החוקר המשטרתי על דוכן העדים. במהלך הדיון היום בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, מסר ראש צוות החקירה המשטרתי, סגן-ניצב יגאל בן שלום, את עדותו וחשף כי בעת שחקר את רוני רון, סבה של רוז המואשם ברציחתה, השווה אותו למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, שסחר בגופות החיילים הישראלים החטופים. 

"רוני ניסה לסחור במקום הימצאות גופתה של רוז כדי להשיג כל מיני דברים", סיפר החוקר. "רון ניסה תחילה להפיל את האשמה על אמו, והתנה את מסירת מקום הימצאותה של רוז בכך שמארי תשוחרר". עוד סיפר החוקר כי הטיח ברון: "אתה בכוונה לא רוצה שנמצא את הגופה של רוז, כי אם לא נמצא אותה לא נגלה אם ירו בה או דקרו אותה".

עוד עולה מהעדות: "רוני סיפר בחקירה שמארי אמרה לו כי היא אינה מסוגלת להסתדר עם הבנות, ואם הוא לא ימצא פיתרון - היא תתאבד. כשמארי עומתה עם הדברים היא אמרה שאין לה אוויר, וכי התכוונה לפיתרון טוב". פרקליטתה של מארי אמרה בתגובה לדברים כי היא "לא הבינה מה משמעות המילה להתאבד".

עוד סיפר החוקר: "מארי לא הכחישה את רצומה להיפטר מרוז, אבל בחקירתה אמרה שהתכוונה להעבירה למקום טוב יותר. היא גם סיפרה שהציבה בפני רוז אולטימטום להיפטר ממנה. היא רצתה לדבריה למסור את רוז לאמו של אביה בנג'מין, אך רוני לא רצה מחשש שתיקח לו את רוז".

חוקר אחר, יצחק אלבז, סיפר כי "מה שהנחה אותי בחקירה זה הרעיון שהילדה חיה. אני, האבא, קיוויתי שהיא עוד בחיים וזה כל מה שהנחה אותי".

רוני רון: "נתתי לה פליק"

"הילדה ישבה במושב האחורי, ואז אמרתי לה משהו בזמן שנהגתי", סיפר רון בשחזור ששודר בסוף החודש שעבר בדיון בבית המשפט. "נתתי לילדה לאכול ואז היא אמרה על האוכל בצרפתית 'מגעיל, מגעיל'. אז אמרתי לה בצרפתית 'די', והסתובבתי ונתתי לה פליק. הרדיו היה פתוח ולא שמעתי אותה מגיבה למכה. לפעמים אתה נותן מכה לילד ואתה ממשיך, לא חושב שקרה לו משהו".

"רק אז הרגשתי שמשהו איתה לא בסדר", הוסיף רון, "שהיא מכונסת בתוך עצמה, שהיא כועסת עליי", המשיך. "רציתי לעודד אותה, המשכתי לנסוע וחשבתי לקנות לה גלידה", סיפר רון. "לא תכננתי, חשבתי שהיא נפגעה מנטלית, לא חשבתי שנפגעה פיזית. כשעצרתי רציתי להרים אותה על הידיים - שתחזור לה השמחה, שלא תהיה אנטי וראיתי שהיא לא מגיבה. פתחתי את הדלת, אמרתי לה שאני אוהב אותה, חיבקתי אותה חזק. כשהרמתי אותה היא הייתה שמוטה".

"איך בסטירה גמרתי את הילדה?"

במהלך השחזור הביע רון חרטה מספר פעמים: "מה לא הייתי נותן בשביל לא להעיף סטירה לתינוקת שלי. סתם להעיף סטירה לילד? גם אם אלוהים יסלח לי, אני לא אסלח לעצמי", אמר.

בשלב זה פרצו בני הזוג בבכי, וכמוהם גם רבים מהנוכחים באולם. "איך בסטירה גמרתי את הילדה? גמרתי את החיים שלי בשנייה בלי לחשוב. נבהלתי, נחרדתי, השתגעתי, הרמתי את הילדה והיא הייתה מפורקת. פירקתי את הילדה בשנייה".

בדיון המשפטי שהתקיים בפרשת הרצח בחודש שעבר אמר יהודה להט, חוקר המשטרה שחקר את אימה של רוז, מארי פיזם, כי בתה "הייתה נוהגת לאכול את הצואה שלה". לדבריו, ניסתה מארי למסור את רוז לבית חב"ד, אך שם סירבו לקבל אותה בשל העובדה שאינה יהודייה.

"אני רצחתי - רק שחררו את מארי"

במהלך הדיונים בבית המשפט נודע גם כי רוני רון, סבה של רוז, אמר באחת מחקירותיו הראשונות כי הוא זה שרצח אותה. "אני חיסלתי, אני רצחתי, אני עשיתי הכל - רק תשחררו את מארי", כך העיד מפקד משטרת נתניה, ניצב משנה רון גרטנר.

בהמשך שלב הצגת העדויות, עלה נושא בליל הגרסאות שניסה רוני רון 'למכור' לשוטרים בימים הראשונים לחקירתו במשטרה. בין הגירסאות שסיפר רון: "מכרתי את רוז לערבים" וגם "הכנסתי אותה לתיק בזמן שהיא ישנה וזרקתי אותו לירקון".

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר

פרשת רוז - סיקור מיוחד:

פתיחת משפטם של רוני רון ומארי

מארי פיזם, אימה של רוז, מדברת לראשונה

עדות הסבתא-רבתא

כתב אישום באשמת רצח נגד רוני רון ומארי פיזם