משרד המשפטים: רוצח נהג המונית נמלט מארגנטינה

ממש כמו שנמלט מישראל ברגע הנכון, במהלך חופשתו - הוא עשה זאת גם בארגנטינה: משה בן איבגי, רוצח נהג המונית דרק רוט - נמלט מהמדינה, ככל הנראה מחשש שיוסגר לישראל - כך עולה מדיווח לא רשמי בארגנטינה. משרד המשפטים: "הזהרנו את הרשויות שם שמדובר באדם מסוכן", המשטרה: קיבלנו אינדיקציות לאן נמלט בן איבגי

ממשיך להימלט מהחוק: במשרד המשפטים אומרים הערב כי קיבלו מידע בלתי רשמי לפיו משה בן איבגי, רוצח נהג המונית דרק רוט, נמלט מארגנטינה למקום לא ידוע. גורמים בכירים במשטרת ישראל אומרים: יש לנו אינדיקציות ברורות באשר למדינה אליה נמלט בן איבגי.

"פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל עשו, וימשיכו לעשות, כל מאמץ אפשרי בפרשה זו על מנת להביא לכך שבן איבגי יוחזר לישראל וירצה את עונשי המאסר שהוטלו עליו", אמרו הערב במשרד המשפטים. "לשם כך שכרה מדינת ישראל את שירותיו של עורך דין מהשורה הראשונה בארגנטינה על מנת שייצג אותה, יחד עם הרשויות הארגנטינאיות, בהליכי ההסגרה בארגנטינה".

בתקופה האחרונה הגיעו הליכי הסגרתו של בן איבגי אל הישורת האחרונה, לאחר שבית המשפט העליון בארגנטינה סיים לדון בערעורו ובערעורן של הרשויות בארגנטינה ושל מדינת ישראל בגין הסגרה על עבירת השוד שביצע במהלך חופשה מהכלא בישראל. ארגנטינה מסרבת להסגיר את בן איבגי בעוון הרצח שביצע, משום שהוא היה קטין בעת ביצוע העבירה החמורה.

"הזהרנו את הרשויות בארגנטינה"

בישראל הבהירו מספר פעמים לרשויות בארגנטינה כי בן איבגי הינו אדם מסוכן ביותר, שקיים לגביו חשש ממשי מפני הימלטות. "לצערנו הרב, הרשויות שם החליטו על שחרורו בערבות, על אף שהרשויות בישראל הבהירו חזור והבהר כי הן סבורות שעליו להישאר במעצר", נמסר הערב ממשרד המשפטים. "הרשויות בישראל תמשכנה לעשות כל מאמץ להביא להחזרתו של בן איבגי לישראל מכל מקום בו יימצא עד למיצוי הדין עימו".

הדיווח על הימלטותו של בן איבגי נמסר הערב למשפחתו של קרבן הרצח, דרק רוט ז"ל, באמצעות עורך דינה.

בינואר 1994 נרצח נהג המונית דרק רוט בירי אקדח, שעה שהסיע את בן איבגי וחברו ארבל אלוני - אז שני נערים בני 14 מהרצליה. השניים הורשעו ונידונו ל-16 שנות מאסר, לאחר שלא הסכימו לומר מי לחץ על ההדק. בן איבגי נמלט מהכלא בשנת 2004 במהלך אחת מחופשותיו. מאז סירבה ארגנטינה להסגירו לישראל.

הווידאופדיה: רצח נהג המונית דרט רוט