צעירה שנהגה בלי רישיון הורשעה בהריגה; אחיה של הנהגת התפרע בביהמ"ש

בתום הדיון בו הורשעה בת-אל שרעבי בת ה-19 בהריגה לאחר שנסעה ללא רישיון וביצעה תאונה, זעמו בני משפחתה על העיתונאים שביקשו את תגובתה. "באתם לרקוד על הדם", זעקה האם. האח דחף בכוח צלמים. צפו בהתרחשות

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום את בת אל שרעבי, בת 19 מתל אביב, בהריגה של חברה חמאדה מחסן, לאחר שנהגה ללא רישיון וביצעה את תאונת הדרכים בה נהרג מחסן. ההרשעה ניתנה במסגרת הסדר טיעון ושרעבי הודתה בכל האישומים בכתב האישום המתוקן. בתום הדיון התפרע אחיה של שרעבי ותקף עיתונאים שניסו לראיין את אחותו. אמה צעקה עליהם.

"לבד מהיעדר המיומנות בנהיגה, נהגה הנאשמת ברכב כאשר יורד גשם, הכביש רטוב, והיא נוסעת במהירות מופרזת שאינה מתאימה לתנאי הדרך, למרות שחברתה הזהירה אותה מפני מהירות זו", כתב בהחלטתו השופט צבי גורפינקל. "הנאשמת נהגה מתוך אדישות וקלות דעת ואף שלא חפצה בתוצאה, היה עליה לצפות לכך שתוצאה כזו עלולה להתרחש".

נגד שרעבי הוגש בנובמבר 2008 כתב אישום שייחס לה עבירות של הריגה, הפקרה, נהיגה ללא רישיון, ואי דיווח על תאונה.

"עשו צדק רק לעשירים", זעקה אמה של שרעבי בתום הדיון. הכתבים והצלמים, שניסו לקבל את תגובתה של בת אל, זכו למטר של צעקות. "באתם לרקוד על הדם שלנו", אמרה האם. אחיה של שרעבי ניסה להרחיק את הצלמים שליוו את בני המשפחה. "צאו החוצה", צעק, איים ודחף אותם.

אחיה של שרעבי אף נראה מסתודד, לוחץ יד ונפרד בחיוך ממשה כהן, הנהג שהורשע היום בהריגה של שוטר.

לקחה את המכונית של אמה באמצע הלילה

בתאריך 13 בנובמבר בסמוך לשעה 01:45 בלילה יצאה שרעבי מביתה בתל אביב ולקחה את מכונית המאזדה של אמה, זאת כשאין לה רישיון נהיגה כדין וללא רישיון רכב ופוליסת ביטוח רכב תקפה.

ברחוב האצ"ל בעיר היא המתינה לחברתה שתסיים משמרת במסעדה. בסמוך לשעה 02:15 נכנסה החברה למכונית ושערבי המשיכה בנהיגה, כשהחברה יושבת במושב לצידה. מיד לאחר מכן הצטרף ונכנס אל המאזדה ידיד של החברה בשם חמאדה מחסן והתיישב במושב האחורי.

שרעבי המשיכה בנהיגה תוך כשהיא נוסעת בפזיזות ובמהירות גבוהה מן המותר. בהגיעה לדרך חיים בר-לב נסעה שרעבי בנתיב השמאלי, וכאשר התקרבה לדרך איילון סטתה צפונה לנתיב הימני, איבדה שליטה ברכב, עלתה על אי תנועה והתנגשה בחוזקה בעמוד שילוט בצד הדרך.

בעקבות התאונה נפצעו החברה ושרעבי פציעות קלות. חמאדה נחבל בראשו ובחזהו בחוזקה ומת מפצעיו במקום. מיד לאחר התאונה, כאשר חמאדה נותר שרוע במכוניתה, יצאה שרעבי מן הרכב ונמלטה מן המקום. בביתה היא אף החליפה בגדים, כדי להעלים את מעורבותה בתאונה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?