אישום: רצח והצית את חברו בגלל חוב של 350 שקל

דוד תורג'מן מבאר שבע כעס על מכרו טירן דדון שלטענו היה חייב לו 350 שקל. כשדדון סירב להחזיר לו את ההלוואה, תורג'מן, כבד שמיעה תקף את המנוח באגרופיו והיכה בראשו בפטיש מטבח. בהמשך ניקה את הרצפה מהדם, עטף את ראשו של דדון בעודו בחיים בשקית ניילון כדי שהדם יפסיק לטפטף - והצית אותו למוות

הכה את חברו למוות - ושרף את גופתו (חדשות 2. ארכיון)

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש היום כתב אישום נגד דוד תורג'מן, תושב העיר בן 55, באשמת רצח חברו. הסיבה לרצח: הלוואה של 350 שקל שהמנוח לא החזיר לנאשם.

על פי כתב האישום, הנאשם שהינו כבד שמיעה, הכיר את טירן דדון והלווה לו בכסף מספר הזדמנויות. בסוף חודש אפריל, נפגשו השניים באקראי בבית קפה בבאר שבע. תורג'מן טען בפני המנוח כי הוא חייב לו 350 שקל.

הנאשם אמר בשפת הסימנים כי הוא יודע איפה המנוח גר, והוסיף: "חכה, אני אזרוק אותו בלילה רחוק. אני לא מוותר, אני אמרתי לו שהוא חייב לי כסף ואם לא יחזיר אתן לו מכות. אני אראה לו מה זה בלילה אני אזרוק אותו, אני לא מוותר, אני אשרוף אותו".

המנוח תקף את הנאשם בסכין

בשלב מסוים השניים יצאו מבית הקפה. תורג'מן ודדון הגיעו לדירתו הנאשם, שם ביקש דדון מתורג'מן שייתן לו כסף. תורג'מן סירב. המנוח נכנס למטבח בדירת הנאשם כדי לשתות מים, נטל סכין מהמטבח וניסה לתקוף את הנאשם.

תורג'מן תפס את דדון כשהוא לופת אותו בצווארו וחונק אותו. מעוצמת אחיזתו של הנאשם, נפלה הסכין מידו של המנוח. בהמשך תקף הנאשם את המנוח באופן שהכהו בחוזקה באגרופיו בראשו, בלחיו ובפיו. מעוצמת המכות נשברה שן של המנוח ועפה מפיו והוא נפל לארץ.

בהמשך הצליח המנוח לקום ולעמוד על רגליו. הנאשם, שהחליט, על פי האישום, להמית את המנוח, לקח פטיש שהיה במטבח והכה באמצעותו את המנוח בחוזקה בראשו לפחות ארבע מהלומות. למנוח נגרנו פצעי קרע בקרקפת, שברים מרוסקים ודחוסים בגולגולת - פצעי קרע בקרומי המוח ופצעי מעיכה ברקמת המוח ודימומים תת עוריים בפנים.

כיסה את ראשו של המנוח בשקית ניילון

הנאשם, ניקה את הדירה בעוד דדון  מוטל על הרצפה כשהוא בחיים ושטף את כתמי הדם. בשלב כלשהו כיסה הנאשם בשקית ניילון את ראשו של המנוח על מנת למנוע מדמו של המנוח להמשיך ולזרום על רצפת הדירה.

בהמשך, הנאשם נטל את הסכין והפטיש הכניסם לשקית, יצא את ביתו ונסע ברכבו. הנאשם השליך את השקית ובה הסכין והפטיש ביודעו כי הם עשויים להיות דרושים לראיה בהליך שיפוטי והוא במזיד העלימם. הנאשם המתין לרדת החשיכה על מנת שיוכל להשליך את גופת המנוח. המנוח היה עדיין בחיים.

הנאשם, בשעה 23:30 או בסמוך לכך, בדירתו, גרר את המנוח לחדר המדרגות במטרה לשרוף את המנוח ובדרך זו לוודא את מותו, להעלים את גופתו ולהשמיד ראיות הקושרות אותו לרצח המנוח. הנאשם עשה כן במזיד ביודעו כי הגופה תהא דרושה לראיה בהליך שיפוטי ובמטרה למנוע את השימוש בה לראיה.

אישום: שרף את המנוח בעודו בחיים

הנאשם, בחדר המדרגות, שפך על המנוח, בעוד המנוח בין החיים, חומר דליק מסוג טרמפנטין שנטל מדירתו והציתו באופן שהדליק גפרורים אותם הביא מדירתו. האש אחזה במנוח והחלה להתפשט. הפיח חדר לדרכי הנשימה של המנוח, והאש גרמה לו לפצעי חריכה וכוויות.

צוות כיבוי אש שהוזעק למקום על-ידי השכנים, כיבה את האש. המנוח נמצא בחדר המדרגות ללא רוח חיים ואולם בשל דרגת הכוויות לא הייתה ברורה זהותו תחילה. מותו של המנוח נגרם מנזק חמור למוח בעקבות חבלות קהות ישירות בראש, קרי המכות שהכהו הנאשם - לפחות כשלוש חבלות קהות בראש.  

 תורג'מן נאשם ברצח, השמדת ראיות ושיבוש הליכי משפט.