סימון: "שלום אמר לי לנקות את הרכב שלא יישאר סימן", ימיני: "תסתכל לי בעיניים"

הבוקר מעיד בבית המשפט המחוזי בת"א שי סימון, אחד מהחשודים בתאונת ה"פגע וברח" בה נהרגה מיטל אהרונסון ז"ל, לראשונה מאז החל משפטם. שלום ימיני, שהגיע לשמוע את עדותו של חברו שי סימון, פנה אליו בטון מאיים. השופט לא אהב את האיום והשיב: "אתה לא כומר בכנסייה". ימיני על טענות המשטרה: "הייתי באוטו, אבל ישנתי"

שלום ימיני הגיע היום לבית המשפט כדי להאזין לעדותו של מי שהיה פעם חברו הטוב, שי סימון, במשפטם של השניים, הנאשמים בהריגתה של מיטל אהרונסון ז"ל בתאונת ה"פגע וברח" בתל אביב לפני כשמונה חודשים. מאז יום התאונה מתקשה המשטרה לדעת בוודאות מי נהג ברכב בעת הפגיעה במיטל, והשניים הפכו ליריבים של ממש בשל חילופי ההאשמות ההדדיים. 

"הסתכלתי קדימה ופתאום ראיתי דמות. צעקתי "שלום!", אבל לא הספקתי לצעוק את כל המילה לפני שפגענו. לא יכולתי להרגיש כלום, הייתי קפוא", פתח הבוקר את עדותו שי סימון.

"שלום אמר: תנקה את הרכב, שלא תהיה טביעת אצבע אחת"

עדותו של סימון לא עברה בשקט בבית המשפט. "הוא אמר לי - תנקה את הרכב, שלא תהיה טביעת אצבע אחת", סיפר סימון על הרגעים שאחרי הפגיעה במיטל. בשלב זה התפרץ ימיני לדבריו ואמר לו: "תסתכל לי בעיניים ותגיד את זה".

סימון המשיך בשלו: "שלום אמר לי - אם זה יוצא מהאוטו אני משמיד אותך, מחסל אותך". הוא התייחס בעדותו גם להימלטות מהשוטרים, לפני הפגיעה במיטל: "רציתי לחזור, אבל שלום אמר לי: 'מה אתה, סתום?!'.

סימון התייחס גם לקשר שלו עם ימיני. השניים היו בעבר חברים טובים מאוד. "ידעתי על העבר של שלום, שהוא ישב על הריגה. ידעתי שיש לו גם משרד להלוואות כספים", אמר.

עוד לפני פתיחת הדיון, נרשם אירוע חריג בבית המשפט. ימיני פנה בטון מאיים לחברו לשעבר ואמר לו: "יש לך הזדמנות אחרונה לומר את האמת". השופט צבי גורפינקל, ששמע את האיום, מיהר להגיב לימיני: "אל תיתן פה הזדמנות אחרונה, אתה לא כומר בכנסייה".

"שי סימון מסכן, המשטרה השתמשה בו"

"אני מרחם על שי סימון", אמר ימיני, "הוא מסכן, המשטרה השתמשה בו". כשנשאל מה הוא חושב על גרסת החלפת הנהג באוטו בזמן הפגיעה במיטל אהרונסון ז"ל, השיב ימיני: "הייתי באוטו - אבל ישנתי". הוא הוסיף לכתבים שהתגודדו סביבו כי "האמת לאט לאט יוצאת לאור - מה שהיה ברור מלכתחילה".

מלי יזדי, חברתה של מיטל, הגיעה לאולם כשהיא בכסא גלגלים ומלווה באמה, בפעם השניה מאז החל המשפט. טרם פתיחת הדיון אמרה על ימיני, שטען כי הדנ"א שלו לא נמצא ברכב, כי "ימיני מעלים ראיות".

בהפסקת הדיון חיבקה ליאורה אהרונסון, אימה של מיטל ז"ל, את מלי יזדי ארוכות ושתיהן פרצו בבכי. לאחר מכן הגיבה ליאורה על ה"קיפאון" עליו דיבר סימון במהלך עדותו. "הקיפאון הזה הביא למותה של הבת שלי", אמרה. "עוד יומיים היא הייתה אמורה לחגוג יום הולדת, ועכשיו נלך לבית קברות".

במשטרה חושדים, בניגוד למה שמסרו שני הנאשמים לאחר התאונה ועד היום, שחברו של ימיני, שי סימון, הוא זה שהחל בנהיגה ברכב, אולם בשלב כלשהו במהלך הנסיעה התחלפו השניים, וימיני הוא זה שנהג ברכב בעת הפגיעה במיטל ז"ל ובחברתה מלי יזדי, שנפצעה באורח קשה באותו לילה, סמוך לכיכר רבין בתל אביב.

ההגנה: מנסים להלביש על ימיני האשמות

ימיני עצמו שוחרר לפני כארבעה חודשים למעצר בית. פרקליטו של ימיני, עו"ד מוטי כץ טען כי נציגי המשטרה השתמשו במעצר באלימות מילולית כלפי ימיני, באופן שאינו מכבד את המשטרה.

ההגנה טוענת כי המשטרה מנסה להשריש את גרסת ההחלפה על מנת שתוכל להרשיע את ימיני בעבירות חמורות יותר, מאחר ומדובר בעבריין מורשע שריצה שנות מאסר על דקירת אדם והריגתו.

מרדף שהסתיים במוות בלב תל אביב

ב-18 באוקטובר 2008, ביום שישי לפנות בוקר, יצאו מיטל ומלי מהבר "ג'ונסון" בתל אביב, וחצו מעבר חצייה ברחוב אבן גבירול בעיר. קצת לפני כן יצאו ויקטור לביא, שי סימון ושלום ימיני מבילוי בנמל תל אביב, ונעצרו לבדיקה שגרתית על ידי המשטרה.

בעוד לביא עוכב ע"י השוטרות משום שהיה שתוי, שני חבריו השתלטו על ההגה, ונמלטו מהמקום. במהלך הבריחה מהמשטרה חצה הג'יפ בו נהג אחד משניהם את צומת הרחובות אבן גבירול וצייטלין באור אדום - ופגע בשתי הבנות. מיטל, כאמור, נהרגה במקום וחברתה מלי אושפזה במצב קשה.