מזוז: "במדינה מתוקנת ליברמן לא היה מתמנה לשר בגלל החקירות נגדו"

ליועץ המשפטי נמאס מתופעת השרים תחת חקירה. בנאום תקיף שהתייחס בחלקו הגדול לתופעת השחיתות השלטונית אמר מזוז בין היתר: "לעיתים קרובות חברות אישית או ברית פוליטית דוחות נורמות ציבוריות ראויות"

מני מזוז. תוקף השחיתות (חדשות 2)

היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז ביקר היום את מינויו של אביגדור ליברמן לתפקיד שר החוץ, בזמן שמנוהלת נגדו חקירה בגין חשדות חמורים לשוחד והלבנת הון.

"מדינה מתוקנת לא צריכה להגיע למצב כזה", אמר מזוז בכנס לשכת עורכי הדין באילת, אך הדגיש כי דבריו מכוונים לפן הציבורי-מוסרי בלבד. "אילו סברתי שמערכת המשפט צריכה למנוע מינוי כזה, הייתי אומר זאת, כפי שעשיתי בסיטואציות אחרות".

מזוז הוסיף: "מינויו של ליברמן מדגים את הפער בין המצב הרצוי לבין מה שראוי שהמערכת המשפטית תתערב בו. תראו על אילו פגמים קטנים וקלילים, שאצלנו היו מקבלים שורה אחת בעמוד 17 בעיתון, דחו בארה"ב מועמדים לכהונה".

"אין הוקעה והתנערות ציבורית"

מזוז הפנה אצבע מאשימה גם לעבר הציבור הישראלי. "אין הוקעה והתנערות ציבורית מתופעות (שחיתות), ואין סנקציה נגד מי שסרח", אמר באכזבה. "הזירה הציבורית מגמגמת ומדברת בשני קולות, כשלצד המגנים את תופעות היעדר טוהר המידות, יש גם מי שמגנים עליהן ועל מי שסרחו".

הוא הוסיף: "לעיתים קרובות חברות אישית או ברית פוליטית דוחות נורמות ציבוריות ראויות. חשודים בפלילים מתמנים לשרים, שר שהורשע חוזר לאלתר לכהונה בכירה בממשלה".

ומה מתכוון היועץ המשפטי לעשות בעניין? בסוף דבריו ציין מזוז כי בתוך מספר ימים יפיץ משרדו תזכיר חוק לתיקון הגדרת העבירה "הפרת אמונים", שכיום מנוסחת באופן מאוד כללי ותמציתי האומר מעט מאוד.