רשמית: פרקליטי קצב התפטרו מייצוג הנשיא לשעבר

בתום חילופי דברים בינם לבין בית המשפט, הגישו הבוקר סנגוריו של משה קצב בקשה לבית המשפט לשחרר אותם מייצוג הנשיא לשעבר. לדבריהם, לוח הזמנים שנקבע לניהול המשפט פוגע בקצב וביכולתם לייצג נאשמים בתיקים אחרים. "הפכנו מטרה לעלבונות", נכתב בבקשת עורכי הדין

בתום סאגה משפטית וחילופי דברים בינם לבין בית המשפט, סניגוריו של משה קצב החליטו להתפטר מייצוגו של קצב. שלושת הפרקליטים, עו"ד ציון אמיר, עו"ד אביגדור פלדמן ועו"ד אברהם לביא, פנו הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב בו נידון התיק של קצב, בבקשה לשחרר אותם מייצוג קצב בתיק, בטענה שלוח הזמנים אינו מאפשר ייצוג נאות של הנשיא לשעבר.

לפני כשבועיים קבע בית המשפט שהדיון יחל בספטמבר וייערך באופן רציף במתכונת של 4 ימים בשבוע. בעקבות ההחלטה פנו פרקליטיו של קצב לבית המשפט בבקשה לשנות את ההחלטה, בטענה שאין באפשרותם להכין את התיק כראוי בהתאם ללוח הזמנים הצפוף שנקבע. כמו כן ציינו עורכי הדין שהעיסוק ייפגע בלקוחות אחרים אותם הם מייצגים.

פלדמן: השופט קרא מהלך אימים על עורכי הדין 

השופט ג'ורג' קרא, סירב לבקשתם והחליט לא לשנות את לוח הזמנים שנקבע בנימוק ש"לא ייתן למרוח את התיק". "בנסיבות אלו לא נותרה ברירה בידינו אלא להודיע על התפטרותינו מייצוג הנאשם בתיק", לשון הבקשה.

לדברי הפרקליטים החלטת השופט מונעת ייצוג הולם מקצב בתיק הסבוך והמורכב שנידון בבית המשפט. "לא כדי להיות מטרה לעלבונות והשפלות בחרנו לייצג את הנאשם", ציינו עורכי הדין בבקשה. "אלא כדי להעניק לו שירות מקצועי בתיק שהוגדר על ידי פרקליט המדינה כגבולי ובעייתי".

"גם במהלך המשפט לא תהיה לנו אפשרות ראויה להתכונן", אמר הבוקר עו"ד אביגדור פלדמן בראיון לרשת ב'. "לא ביקשנו הרבה, ביקשנו דחייה של חודש ושהדיונים יתקיימו במהלך 3 ימים בשבוע, זה הכל".

"השופט קרא מהלך אימים עלינו הסגורים", הוסיף פלדמן. "אין שום סיבה לא לשחרר אותנו מהייצוג, כיוון שהמשפט נמצא ממש בתחילתו. אני לא מאמין שצוות השופטים יקשור אותנו לספסל הסנגורים באזיקים".

הווידאופדיה: פרשת קצב

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר