פרקליט אולמרט: "הוא הורשע למרות שקרי זקן"

אולמרט הורשע בפרשת טלנסקי ועורכי דינו כבר נערכים לאפשרות להגיש ערעור על ההחלטה לעליון. "מאוכזבים מהחלטת השופטים שהתקבלה למרות שקריה של זקן", אמרו פרקליטיו, "האמנו שבחומר המוכח אין כדי לשנות את התוצאה. אם נחשוב שיש מה לעשות בערעור, אנחנו גם נגיש ערעור"

אכזבה בקרב סוללת פרקליטיו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בעקבות הרשעתו הבוקר (שני) בפרשת טלנסקי. עורכי דינו אמרו כי הם "מאוכזבים מהחלטת השופטים, שהתקבלה למרות שקריה של זקן ולמרות שערכה את הקלטות באופן מניפולטיבי"‎.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשלמדנו את הקלטות קיבלנו את התחושה שהרבה דברים נעלמים נותרו נעלמים", טען עו"ד אלי זהר לאחר הדיון בבית המשפט. "בקלטות חסרים הרבה מאוד קטעים. הן מכוונות מטרה. האמנו עד כדי טיעון שהן לא קבילות".

"העובדה שמר אולמרט העיד בערכאה הקודמת במשך הרבה מאוד ימים הייתה צריכה להוות מענה שלם למה שנטען גם בשלב הזה", הוסיף זהר. "צר לנו בשביל ההכרעה וצר לנו בשביל האיש".

"צר לנו בשביל ההכרעה והאיש". זהר (חדשות 2)

"קיווינו שהצלחנו לשכנע את בית המשפט שצריך להשאיר את התוצאה על כנה", אמר קודם לכן עו"ד אייל רוזובסקי. "הבנו מהתקציר שיש שלוש דעות, לרבות דעה אחת של שופטת שאומרת שהיה צריך להרשיע מלכתחילה. נקרא את פסק הדין, ואם נחשוב שיש מה לעשות בערעור אנחנו גם נגיש ערעור".

עם זאת, הוא הבהיר שעדיין לא ברור אם בכוונתם להגיש ערעור לבית המשפט העליון. "אנחנו האמנו שבחומר המוכח אין כדי לשנות את התוצאה", ציין רוזובסקי. "שמענו את התוצאה, אנחנו לא אוהבים את התוצאה, אבל אנחנו עוד לא בהסקת מסקנות".

"המלחמה בשחיתות קשה ועיקשת"

מנגד, התובע במשפט טלנסקי בירך על פסק הדין המחודש. "אנחנו השתמשנו בחומר החדש למה שחשבנו שנדרש לפרשת טלנסקי", אמר עו"ד אורי קורב. "פעלנו באופן מידתי לפרשת טלנסקי. ראשון טורס תלוי עדיין בבית המשפט העליון".

"המלחמה בשחיתות קשה ועיקשת כדי שכוח השלטון לא יהפוך לשלטון הכוח", הוסיף עו"ד אורי קורב מחוץ לאולם בית המשפט. זוהי מלחמה סיזיפית, זה לוקח הרבה זמן, אבל סוף הצדק להיעשות".