עורכי דינו של קצב החליטו להתפטר

שלושת סנגוריו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, עורכי הדין אביגדור פלדמן, ציון אמיר ואברהם לביא, מתכוונים להתפטר מייצוגו של הנשיא לשעבר משה קצב במשפט שאמור להיפתח ב-1 בספטמבר. הסניגורים מוחים על החלטת ביהמ"ש לזרז את הליך המשפט ולקבוע 4 דיונים בשבוע - ולא בשל מחלוקת עם הנשיא לשעבר

שלושת סנגוריו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, עורכי הדין אביגדור פלדמן, ציון אמיר ואברהם לביא, מתכוונים להתפטר מייצוגו של הנשיא לשעבר משה קצב ולא לשמש עורכי דינו במשפט שאמור להיפתח ב-1 בספטמבר בבית המשפט המחוזי בתל אביב - כך פורסם לראשונה באתר "גלובס".

החלטת עורכי הדין מגיעה כמחאה על החלטת הרכב השופטים, בראשות השופט ג'ורג' קרא, לקיים את המשפט בקצב מזורז של ארבעה דיונים בשבוע. הודעה מטעם הסנגורים על התפטרותם מייצוגו של קצב אמורה להיות מוגשת היום או בימים הקרובים לבית המשפט.

לא מדובר במחלוקת עם קצב

מדובר במהלך מתואם בין פלדמן, אמיר ולביא לבין קצב, שמטרתו לשנות את החלטת בית המשפט לקיים ארבעה ימי דיונים בשבוע, והוא איננו נובע ממחלוקת בין הנשיא לשעבר לבין עורכי הדין. בהודעה שתוגש לבית המשפט מביעים הסנגורים מחאה קשה על החלטת בית המשפט לקיים את המשפט באופן שלא יאפשר להם להקדיש תשומת לב לתיקים האחרים שבטיפולם, ושאיננו מתחשב בדיונים אחרים שנקבעו להם בתיקים אלה בפני שופטים אחרים.

הסנגורים גם מוחים על דברים שאמר השופט קרא בדיון פתיחת המשפט, לפני שבועיים, ולפיהם "לא יאפשר למרוח את המשפט". בהודעת הסנגורים לבית המשפט, המנוסחת בלשון חריפה, נטען כי לא המשפט נמרח אלא "תחושת הצדק" וההגינות, בכך ששלב ההוכחות יקוים במתכונת כל כך אינטנסיבית שאיננה מאפשרת הכנה של ממש לכל דיון.

ההערכה: בית המשפט לא יקבל את ההתפטרות

מוקדם לענות על השאלה אם מדובר בספין או בקרע בין הנשיא לשעבר לבין עורכי דינו, אולם מה שברור הוא ששלושת הפרקליטים מביעים מורת רוח על החלטת השופט קרא לנהל את המשפט בקצב שלא ידענו כדוגמתו של 4 פעמים בשבוע.

משפטנים ששוחחנו עימם מעריכים כי בית המשפט לא יקבל את בקשתם של עורכי הדין, על מנת למנוע סחבת בניהול המשפט. תקדים אחד לבקשה מסוג זה קיים בעבר – במהלך משפט דרעי ביקשו פרקליטיו להתפטר – אז בית המשפט דחה את הבקשה. זה ככל הנראה מה שיקרה גם במשפט קצב.