השופטים תקפו את עתירת אולמרט: "צריך לשים סוף לעניין"

עורכי דינו של רה"מ לשעבר משכו הבוקר את העתירה שהגישו לבג"ץ בנוגע לתאריכי השימועים בעניינו. במהלך הדיון תקפו השופטים את העתירה בחריפות: "הלכו לקראתכם, התחשבו במצב המיוחד, צריך לשים סוף לעניין"

עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט משכו היום את עתירתם לבג"ץ, במטרה לדחות את השימועים הצפויים לאולמרט בפרשות הפליליות התלויות נגדו. עורכי הדין ניסו לדחות את קיום השימועים לחודשים אוגוסט-ספטמבר.

כעת ינסה צוות עורכי הדין של אולמרט, בראשותו של עו"ד אלי זוהר, להגיע לעמק השווה עם הפרקליטות בנוגע לתאריכים לשימועים הקרובים.

משיכת העתירה הגיעה לאחר דיון בבית המשפט העליון, בו היה ברור שלשופטים אין כוונה לקבל את העתירה. "אתם לא חייבים לקבל את כל החומר, בשום מקום לא כתוב שצריכים לתת לכם את כל החומר, אני משוכנע שקיבלתם הרבה, הלכו לקראתכם, התחשבו במצב המיוחד, צריך לשים סוף לעניין", אמר השופט גרוניס.

"ההצעה הוגנת, תקבלו אותה"

השופטת נאור חיזקה את דבריו, "נראה לנו שחבל על הזמן, ההצעה היא הוגנת, היא בסדר תקבלו אותה".

"ההצעה הזאת יוצרת מצב שאיננו מוצדק ואינו מאפשר לנו בשום צורה שהיא להיזקק לעותר באופן שנוכל להתכונן כדבעי לעניין. אנחנו מקבלים חומרים עד עצם היום הזה, חקירת טלנסקי אמורה להתרחש בסוף החודש הזה", אמר עורך דינו של אולמרט, אלי זוהר.

עו"ד זוהר הוסיף כי "אני חושב שבנסיבות העניין אין שום הצדקה להכריח את העותר לבוא לשימועים מתוך מחשבה שתלוי לו עדיין עוד חקירה אחת שממתינה לתורה ועוד חקירה שנייה שממתינה לתורה. מה גם ששתי החקירות האלה הן חקירות שקשורות בחקירות הקודמות".