ההגנה תטען: הרוצח אינו שפוי

פרקליטתו של החשוד ברצח דנה בנט כבר מתכוננת לטעון כי יחיא פרחאן לא כשיר נפשית לעמוד לדין, אך בשב"ס ממהרים לשלול: "יחיא פרחאן כבר נשלח בעבר להסתכלות פסיכיאטרית ונמצא שהוא שפוי". האם יש סיכוי שלא יבלה את שארית חייו מאחורי סורג ובריח?

האם יכול להיות שהחשוד ברצח האכזרי של דנה בנט לא יבלה את שארית חייו מאחורי סורג ובריח?

פרקליטתו של יחיא עדואן פרחאן, עו"ד תמי אולמן, כבר מתכננת את קו ההגנה וטוענת כי מרשה אינו שפוי. "מדובר באדם חולה נפש", אומרת אולמן. "אי אפשר היה להבין את תוכן הדברים שלו. רגע אחד הוא אמר שהוא מודה, ורגע הוא אומר שהוא לא מודה. לא היה שום היגיון במשפט שהוא התחיל ובמשפט שהוא סיים".

אבל הסיכוי שפרחאן יצליח לחמוק מעונש, נראה כרגע נמוך מאוד. הוא כבר נשלח בעבר על ידי שירות בתי הסוהר לבדיקה פסיכיאטרית ולא נמצא לגביו כל ממצא חריג. גורמים ברשות שירות בתי הסוהר ציינו כי לאורך כל שמונה השנים בהן היה כלוא בבתי סוהר שונים ברחבי הארץ, לא איבחנו אצלו עובדים סוציאליים וגורמים מקצועיים אחרים חשד להתנהגות של אדם בלתי שפוי, לבטח לא של פסיכופט.

אם אכן, כפי שמשוכנעים בשב"ס, יתברר כי אין מניעה להעמדת פרחאן לדין, סבור עו"ד ששי גז כי משפטו יהיה קצר מאוד. "בידי המשטרה קיימות הוכחות וראיות, ויותר מאלו, ישנה הודאה של פרחאן, מה שמבטיח שההליך יהיה קצר וקולע", הוא מסביר. "מבחינת הפרקליטות מדובר בתיק פשוט של רצח "מושלם", ועצם הודאתו מספיקה כדי לגזור על פרחאן מאסר עולם מצטבר".

הפרטים המצמררים נחשפו

בצהריים פרסמה המשטרה לראשונה את הפרטים על החטיפה והרצח של דנה בנט לפני שש שנים. מאחורי המעשה המזוויע עומד רוצח סדרתי, יחיא עדואן פרחאן בן 33 מוואדי חמאם שליד טבריה, נשוי לשתי נשים ואב לשלוש בנות. הוא הודה בארבעה מקרי רצח, בעוד שלושה מעשי אונס וגם בניסיון רצח של אחותו.

פרחאן פעל עם שותפה, אשתו השנייה, שהייתה קטינה בת 16 כשחטפו ורצחו את דנה בנט, וכמה שבועות קודם לכן רצחו גם תיירת מצ'כיה סילביה מולרובה. בדיעבד מתברר שהוא נחקר גם חודשים ספורים לאחר היעלמותה של בנט, אך החוקרים אז, לא הצליחו לקשור אותו למקרה. פרחן נמצא כבר מאחורי סורג ובריח, בימים אלה הוא מרצה עונש על חטיפה ואונס.

סוף עצוב לפרשת דנה בנט:

האב: בלב שלי דנה חיה

הסוף העצוב של דנה: כך נראו החיפושים

אמה של החברה: "היא לא יכולה לרצוח"

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

אחיו של הרוצח התקשר לאביה של דנה

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר