רוני רון: "פירקתי את הילדה בשנייה"

משפט רצח רוז: בהבעת רגשות יוצאת דופן, סבה של רוז הזיל היום דמעות כשהוצגה בדיון קלטת השחזור של הרצח. "הרמתי את הילדה והיא הייתה מפורקת. פירקתי את הילדה בשנייה", אמר רון באותה קלטת - ופרץ בבכי

הבעת רגשות יוצאת דופן מצד רוני רון, היום במשפט רצח רוז: הסב שנאשם ברצח נכדתו נודע בכך שהוא שומר על סבר פנים קפואות במהלך כל הדיונים בעניינו, אבל שידור קלטת אחת - קלטת שחזור הרצח, הצליחה להוציא ממנו משהו שלא נראה בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה מאז תחילת הדיונים בעניינו.

"הילדה ישבה במושב האחורי, ואז אמרתי לה משהו בזמן שנהגתי", סיפר רון בשחזור. "נתתי לילדה לאכול ואז היא אמרה על האוכל בצרפתית 'מגעיל, מגעיל'. אז אמרתי לה בצרפתית 'די', והסתובבתי ונתתי לה פליק. הרדיו היה פתוח ולא שמעתי אותה מגיבה למכה. לפעמים אתה נותן מכה לילד ואתה ממשיך, לא חושב שקרה לו משהו".

"רק אז הרגשתי שמשהו איתה לא בסדר", הוסיף רון, "שהיא מכונסת בתוך עצמה, שהיא כועסת עליי", המשיך. "רציתי לעודד אותה, המשכתי לנסוע וחשבתי לקנות לה גלידה", סיפר רון. "לא תכננתי, חשבתי שהיא נפגעה מנטלית, לא חשבתי שנפגעה פיזית. כשעצרתי רציתי להרים אותה על הידיים - שתחזור לה השמחה, שלא תהיה אנטי וראיתי שהיא לא מגיבה. פתחתי את הדלת, אמרתי לה שאני אוהב אותה, חיבקתי אותה חזק. כשהרמתי אותה היא הייתה שמוטה".

"איך בסטירה גמרתי את הילדה?"

במהלך השחזור הביע רון חרטה מספר פעמים: "מה לא הייתי נותן בשביל לא להעיף סטירה לתינוקת שלי. סתם להעיף סטירה לילד? גם אם אלוהים יסלח לי, אני לא אסלח לעצמי", אמר.

בשלב זה פרצו בני הזוג בבכי, וכמוהם גם רבים מהנוכחים באולם. "איך בסטירה גמרתי את הילדה? גמרתי את החיים שלי בשנייה בלי לחשוב. נבהלתי, נחרדתי, השתגעתי, הרמתי את הילדה והיא הייתה מפורקת. פירקתי את הילדה בשנייה".

בדיון המשפטי שהתקיים בפרשת הרצח בשבוע שעבר אמר יהודה להט, חוקר המשטרה שחקר את אימה של רוז, מארי פיזם, כי בתה "הייתה נוהגת לאכול את הצואה שלה". לדבריו, ניסתה מארי למסור את רוז לבית חב"ד, אך שם סירבו לקבל אותה בשל העובדה שאינה יהודייה.

"אני רצחתי - רק שחררו את מארי"

במהלך הדיונים בבית המשפט בשבוע שעבר נודע גם כי רוני רון, סבה של רוז, אמר באחת מחקירותיו הראשונות כי הוא זה שרצח אותה. "אני חיסלתי, אני רצחתי, אני עשיתי הכל - רק תשחררו את מארי", העיד מפקד משטרת נתניה, ניצב משנה רון גרטנר.

בהמשך שלב הצגת העדויות, עלה נושא בליל הגרסאות שניסה רוני רון 'למכור' לשוטרים בימים הראשונים לחקירתו במשטרה. בין הגירסאות שסיפר רון: "מכרתי את רוז לערבים" וגם "הכנסתי אותה לתיק בזמן שהיא ישנה וזרקתי אותו לירקון".

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר

פרשת רוז - סיקור מיוחד:

פתיחת משפטם של רוני רון ומארי

מארי פיזם, אימה של רוז, מדברת לראשונה

עדות הסבתא-רבתא

כתב אישום באשמת רצח נגד רוני רון ומארי פיזם