כתב אישום: שי שירזי הרג את ארתור מטייב

בנו של איש העולם התחתון ריקו שירזי מואשם בהריגה, בחבלה חמורה, בפציעה ובניסיון להשמדת ראייה. לפי כתב האישום שירזי הרג בדקירות את עובד בית ההימורים בנתניה

שי שירזי. ארכיון (חדשות 2)

התפוח לא נופל רחוק מהעץ? שי שירזי, בנו של איש העולם התחתון ריקו שירזי, הואשם הבוקר בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בהריגתו של ארתור מטייב באפריל האחרון.

מטייב, יוסף ציצואשוילי ודוד גולן הפעילו בית הימורים במשרד בקומה הראשונה בבניין משרדים ברחוב גיבורי ישראל בנתניה. השלושה התקינו במסדרון הכניסה לבית ההימורים מצלמה אשר באמצעותה ניתן היה לצפות בבאי המקום. המידע המצולם אוחסן על גבי דיסק קשיח שהותקן בתוך מחשב.

ב-13 באפריל, על פי כתב האישום, הגיע שירזי, מלווה בשלושה חברים, לבית ההימורים במטרה לפגוש את המפעילים ועל מנת להניעם לשלם לו בגין פתיחת המקום והפעלתו. הוא בירר עם מנהל בית ההימורים ששהה במקום, אלכסנדר חיזגיאייב, מי המפעילים של המקום וביקש ממנו לקשר ביניהם.

"ששים אלי קרב"

חיזגיאייב יצר קשר טלפוני עם המפעילים ועדכן אותם בדרישה של שירזי. גולן ומטייב יצרו עמו קשר טלפוני ושוחחו עמו על הפעלת בית ההימורים, תוך שהם מציינים בפניו כי יגיעו למקום סמוך לשעה 23:30.

ואכן סמוך לחצות, על פי כתב האישום, הגיע שירזי וארבעה מחבריו לבית ההימורים "כשהם ששים אלי קרב וכאשר כולם או חלקם מצוידים בסכינים ובמוטות עץ", נכתב בכתב האישום. מטייב ניסה למנוע את כניסתם למקום בעזרת חבריו לעבודה.

במקום התפתחה תגרה בין שני הצדדים במהלכה, על פי כתב האישום, החלו שירזי וחבריו לדקור את העובדים בסכינים, לחבוט בהם בכל חלקי גופם באמצעות מוטות העץ, לבעוט בהם ולהכותם באגרופים. במהלך התקיפה וכתוצאה ממנה, נפגעו הארבעה.

שירזי לקח את סרטי מצלמות האבטחה

"ארתור נדקר בגבו ובראשו ונגרמו לו חבלות לרבות דימומים תת-עוריים בצידי הראש, בשרירי הרקה, בשפתיים, בזרועות ובמרפק ימין ובצוואר", מתואר בכתב האישום. "כתוצאה מהדקירה בגב נגרם לארתור נזק חמור לריאה השמאלית אשר גרם למותו במקום".

אבל שירזי לא הסתפק בזה, ועל פי כתב האישום הוא נכנס לבית ההימורים והחרים את הדיסק הקשיח שאמור היה לתעד את המעשה. לאחר מכן נמלט מהמקום.

שירזי מואשם בסעיפים של הריגה, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות וניסיון להשמדת ראייה. 

גם אביו של שי נעצר בחשד לדקירה

בלעדי: ריקו שירזי מדבר על משפחות הפשע 

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2