"אשתי נפלה לי לידיים שותתת דם"

אלכס לאוטין התייצב להעיד בפתח משפטם של הנאשמים ברצח אשתו מרגריטה במהלך ניסיון חיסול בחוף הים של בת ים. "הדבר הראשון שעבר לי בראש שאולי זה מחבל", אמר על דוכן העדים. "חשבתי מה לעשות עם הילדים"

בבית המשפט המחוזי בתל אביב נפתח הבוקר משפטם של רוצחי מרגריטה לאוטין ז"ל, רונן בן-עדי ושמעון סבח. ראשון עלה לדוכן העדים אלכסנדר לאוטין, בעלה של מרגריטה, ששהה איתה בחוף הים בזמן הירי. הוא תיאר את השתלשלות האירועים באותו יום נורא - בסופו נרצחה אשתו. "אני חי את זה כל לילה", אמר.

"נהגנו להגיע לשם כמה פעמים בשבוע", סיפר לאוטין שציין כי בזמן הרצח היו עמו ילדיו, ספיר וגיא, אז בני ארבע ושנה ו-10 חודשים. "היינו עושים מגדלים, מתרחצים. ישבתי על החול, הילדה הייתה בתוך בור שחפרתי. היה רעש מוזר אז קמתי מהחול. הדבר הראשון שעבר לי בראש זה שאני נמצא ליד יפו ואולי זה מחבל".

"פתאום ראיתי המולה במסעדה שעל החוף ושעפים כיסאות", המשיך לאוטין. "זה היה עניין של שניות בודדות. פתאום ראיתי אדם שרץ על החוף עם קסדה ואקדח שלוף, שפעם בכמה זמן ירה צרורות לכל הכיוונים. כשראיתי שהוא רץ לכיוון שלנו, חשבתי מה לעשות עם הילדים".

לאוטין לא התמהמה שניות נוספות. "הילדה הייתה עוד בבור כשרק הראש שלה בחוץ", המשיך בתיאורו. "תפסתי את הילד הקטן וצעקתי לאשתי: 'תצילי את ספיר'. ניסינו לרוץ ימינה כדי להסתתר מאחורי הקיר של המסעדה. הוא המשיך לרוץ ואז שבר לכיוון שפת הים. ברגע הזה היה מישהו שקפץ עליו וניסה להוציא לו את הנשק מהידיים".

את אשתו מרגריטה הוא לא הצליח להציל. "שמעתי שאשתי קוראת לי ואומרת 'סשה, הוא פגע בי'", שיחזר את הדקה הקשה בחייו." ראיתי שהיא שמה יד על בית החזה ומתחיל לנזול לה דם. רצתי אליה וכשהגעתי היא נפלה לי לידיים. התחלתי לצעוק לעזרה".

בתום עדותו התייחס לאוטין לרוצח השלישי. כזכור, לטענת המשטרה, במקרה המצער בחוף טובאגו השתתף רוצח נוסף שטרם נתפס. לאוטין אמר שהוא אינו חושש לחייו, אך מקווה שהמשטרה תתפוס אותו.

האישום: סבח ובן-עדי רצחו בכוונה תחילה

כתב אישום באשמת רצח בכוונה תחילה הוגש בחודש ספטמבר בשנה שעברה נגד רונן בן-עדי ושמעון סבח. על פי כתב האישום, קשרו סבח ובן-עדי קשר לרצוח את העבריינים רמי אמירה ומוטי חסין בחוף הים "טובאגו" בבת-ים. השניים הגיעו לחוף, שם במסעדה ישבה חבורה של אנשים שכללה את אמירה וחסין.

באותה העת בילתה לאוטין על חוף הים ביחד עם בעלה אלכס ושני ילדיהם. על פי כתב האישום, בן-עדי וסבח הגיעו לחוף כשהם חמושים באקדחים. השניים ירדו אל החוף כשקסדות אופנוע לראשם וכפפות על ידיהם, והחלו לירות לעבר החבורה במטרה לרצוח בכוונה תחילה את רמי אמירה, את מוטי חסין ואולי אף חברים נוספים בחבורה.

כשהחלו היריות נמלטו מהמקום אנשי החבורה של אמירה וחסין. חלק מהם ברחו אל תוך הים ואחרים החלו להכות את בן-עדי וסבח, תוך שהשניים מוסיפים לירות. אחד הכדורים פגע בלאוטין, שניסתה להתקרב לבתה כדי להתחבא יחד עימה מהיריות. הקליע חדר דרך בית החזה והבטן שלה, גרם נזק חמור ללבה ולכבד וגרם למותה.

"במעשים המתוארים לעיל רצחו הנאשמים בכוונה תחילה את מרגריטה לאוטין ז"ל, ניסו לרצוח את רמי אמירה, מוטי חסין ואחד או כמה נוספים מאנשי החבורה", מסכם כתב האישום את אירועי אותו היום הנורא ההוא.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2