החוקר של מארי פיזם: "רוז הייתה אוכלת את הצואה שלה"

יום אחר יום מתגלה טפח נוסף מהחיים הקשים שעברו על רוז הקטנה. היום העיד החוקר שחקר את אימה, מארי. "היא ניסתה להעביר את רוז לבית חב"ד - אך שם סירבו לקבל אותה", אמר. הסקסולוגית איריס בר-און העידה על יחסי מארי-רוני רון: "בעולם שלנו זה אפשרי"

פרשת רוז ממשיכה לספק כותרות: היום אומר יהודה להט, חוקר המשטרה שחקר את אימה של רוז, מארי פיזם, כי בתה "הייתה נוהגת לאכול את הצואה שלה". לדבריו, ניסתה מארי למסור את רוז לבית חב"ד, אך שם סירבו לקבל אותה בשל העובדה שאינה יהודייה.

את יום הדיונים בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה פתחה הסקסולוגית איריס בר-און, שנשאלה עוד טרם פתיחת הדיון כיצד היא מתארת את היחסים בין רוני ומארי. היא לא הסכימה לענות, והסתפקה בכך כי "יחסים בין גבר בן 50 לילדה בת 20 הם משהו שעשוי לקרות בעולמנו המיני".

חוקר נוסף ביחידה המרכזית, אלי קורלנד, העיד היום גם כן. "הפתיע אותי שאמא שיושבת איתך ומדברת איתך - ואין לה כל עניין כהוא זה בילדה שלה", אמר. לדבריו, מארי אמרה לו פעמים רבות במהלך החקירה ש"כל מה שמעניין אותה הוא איפה רוני".

ואילו עורכת הדין של מארי העלתה במהלך הדיון את ההיסטוריה המשפחתית של רוני רון. לדבריה, רון סבל מאלימות קשה במשפחה בצעירותו, ועל כך אף העיד במשטרה. "אמא שלי הייתה אלימה כלפיי, היא הייתה מרביצה לי ומפרקת אותי", אמר רוני רון בחקירתו.

בתום הדיון סיפרה עורכת דינה של מארי פיזם, רוויטל פריד, שמארי לא הספיקה בזמן הקצוב בו רוז הייתה בארץ להיקשר לקטנה, ולכן ניסתה למצוא לה מקום מגורים חלופי כמו בית חב"ד. לטענתה של פריד, אחד מהמקומות שנמצאו לרוז היה ביתה של בתי רון - זוגתו הראשונה של רוני רון, אך לטענתה רון טירפד את הסידור מאחר ורצה לנקום בבתי על כך שלקחה ממנו את בנימין פיזם - בנו הראשון.

"אני רצחתי - רק שחררו את מארי"

במהלך הדיונים בבית המשפט השבוע נודע כי רוני רון, סבה של רוז, אמר באחת מחקירותיו הראשונות כי הוא זה שרצח אותה. "אני חיסלתי, אני רצחתי, אני עשיתי הכל - רק תשחררו את מארי", העיד מפקד משטרת נתניה, ניצב משנה רון גרטנר.

בהמשך שלב הצגת העדויות, עלה נושא בליל הגרסאות שניסה רוני רון 'למכור' לשוטרים בימים הראשונים לחקירתו במשטרה. בין הגירסאות שסיפר רון: "מכרתי את רוז לערבים" וגם "הכנסתי אותה לתיק בזמן שהיא ישנה וזרקתי אותו לירקון". גרסתו הראשונה של רון, כך לפי עדותו של מפקד משטרת נתניה, היתה שרון מסר את רוז למיסיון באחריות זוג שאחד מהם היה שחור.

רון: "אני מצטער שפגעתי באמא ובילדות"

"אני עד היום לא מאמין לגרסא שלו", אמר העד איתן שיינמן, חוקר בימ"ר מרכז במשפט, "עד היום אני לא יודע מה קרה שם". מעדותו עלה כי מארי עמדה בלחצי חקירה שלטענת עורכת דינה, רויטל סוויד, לא היו תקינים. הפרקליטה טענה כי מארי לא ישנה יותר מ-24 שעות כשנחקרה לראשונה. שיינמן נכנס לדבריה וקטע אותה.

"היא מנסה לענות לכם ולצרות אתכם, ואתם לא נותנים לה להשלים מילה", אמר עו"ד סוויד. "היא אומרת לכם 'אני לא מבינה', ואתם לא עונים לה". שיינמן טען מנגד כי מארי דוברת עברית מצוין.

במהלך עדותו של שיינמן, העלה פרקליטו של רון, עו"ד גיל פרידמן, תמלילי חקירה מהם עולה כי רון הצטער על מעשיו. "אני מצטער שפגעתי באמא ובילדות", אמר רון לפי התמלילים. "אני מבקש סליחה, מחילה, מחילה!". כאשר הושווה לאלי פימשטיין (האב שרצח את בתו הודיה קדם), השתולל רון וצעק: "רק נתתי לה מכה!".

העדה: "ויויאן סיפרה שרוני רון נהג לגרור את רוז על הרצפה"

במהלך הדיון השבוע, העידה גם מירה קרני, עובדת המועצה לשלום הילד. בניגוד לעדותה של אימו של רוני רון, תיארה העדה התנהלות שונה לגמרי: "ויויאן התקשרה אלינו ב-20 ביולי, אחרי חודשיים שלא ראתה את רוז", סיפרה קרני. "היא סיפרה לי על המצב המשחתי המורכב ואמרה כי היא חוששת ששמו את רוז במסגרת לילדים אוטיסטים. ויויאן אמרה שהיא דואגת שמארי מזניחה את רוז, ושרוני רון יכול להיות אלים". בהמשך הוסיפה: "ויויאן סיפרה שרוני רון נהג לגרור את רוז על הרצפה ולמשוך אותה לשירותים".

לשמע הדברים הללו מתח השופט ביקורת על המועצה לשלום הילד, על כך שלא דיווחו למשטרה על פנייתה המדאיגה של ויויאן. "כיצד לא הדליקו דבריה של ויויאן נורה אדומה?", שאל השופט, "פנייה של המתלוננת על אלימות ועל היעלמות קטינה. כיצד לא דיווחתם?".

הפרשה שהסעירה את המדינה

פרשת רוז הקטנה הסעירה את המדינה כולה במהלך חודש אוגוסט האחרון. לאחר שסבתה דיווחה למשטרה על היעלמותה, החלו חיפושים קדחתניים אחר הילדה עם העיניים הענקיות בנחל המזוהם ובאזור המרכז. שלושה שבועות מאוחר יותר נמוגו התקוות למצוא אותה חיה. רוז נמצאה בתוך תיק עור אדום בתחתית נחל הירקון, בדיוק כפי שהעיד רון בחקירתו במשטרה.

כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז נגד השניים בספטמבר האחרון לא כולל את פירוט אופן רציחתה של הילדה הקטנה. במקום זאת נכתב כי "השניים החליטו לגרום למותה בדרך שאינה ידועה". לטענת הסב, רוז הכעיסה אותו והוא סטר לה בחוזקה, אך הוא לא התכוון להרוג אותה.

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר

פרשת רוז - סיקור מיוחד:

פתיחת משפטם של רוני רון ומארי

מארי פיזם, אימה של רוז, מדברת לראשונה

עדות הסבתא-רבתא

כתב אישום באשמת רצח נגד רוני רון ומארי פיזם