רוני רון אמר בחקירה: "אני חיסלתי - שחררו את מארי"

משפט רצח רוז הקטנה ממשיך לייצר כותרות גם היום: עדותו של מפקד משטרת נתניה חושפת את הגירסאות הראשונות שמסר רוני רון בחקירה. בין היתר סיפר רון על רוז: "מכרתי אותה לערבים ו"הכנסתי אותה לתיק בזמן שישנה וזרקתי אותו לירקון". רק בהמשך החקירה התוודה על ביצוע הרצח

"אני חיסלתי, אני רצחתי, אני עשיתי הכל, רק תשחררו את מארי" - כך אמר רוני רון באחת מחקירותיו הראשוניות, על פי עדותו של מפקד משטרת נתניה, ניצב משנה רון גרטנר, שעלה היום לדוכן העדים במשפט רצח רוז הקטנה.

פרשת רוז ממשיכה לייצר כותרות. היום, בהמשך שלב הצגת העדויות, עלה נושא בליל הגרסאות שניסה רוני רון 'למכור' לשוטרים בימים הראשונים לחקירתו במשטרה. בין הגירסאות שסיפר רון: "מכרתי את רוז לערבים" וגם "הכנסתי אותה לתיק בזמן שהיא ישנה וזרקתי אותו לירקון". גרסתו הראשונה של רון, כך לפי עדותו של מפקד משטרת נתניה, היתה שרון מסר את רוז למיסיון באחריות זוג שאחד מהם היה שחור.

בהמשך החקירה, כאמור, התוודה רוני רון כי הוא זה שרצח את רוז הקטנה.  "אני חיסלתי, אני רצחתי, אני עשיתי הכל, רק תשחררו את מארי", אמר רון לחוקרים.

רון: "אני מצטער שפגעתי באמא ובילדות"

"אני עד היום לא מאמין לגרסא שלו", אמר העד איתן שיינמן, חוקר בימ"ר מרכז במשפט, "עד היום אני לא יודע מה קרה שם". מעדותו עלה כי מארי עמדה בלחצי חקירה שלטענת עורכת דינה , רויטל סוויד, לא היו תקינים. הפרקליטה טענה כי מארי לא ישנה יותר מ-24 שעות כשנחקרה לראשונה. שיינמן נכנס לדבריה וקטע אותה.

"היא מנסה לענות לכם ולצרות אתכם, ואתם לא נותנים לה להשלים מילה", אמר עו"ד סוויד. "היא אומרת לכם 'אני לא מבינה', ואתם לא עונים לה". שיינמן טען מנגד, כי מארי דוברת עברית מצוין.

במהלך עדותו של שיינמן, העלה פרקליטו של רון, עו"ד גיל פרידמן, תמלילי חקירה מהם עולה כי רון הצטער על מעשיו. "אני מצטער שפגעתי באמא ובילדות", אמר רון לפי התמלילים. "אני מבקש סליחה, מחילה, מחילה!". כאשר הושווה לאלי פימשטיין (האב שרצח את בתו הודיה קדם), השתולל רון וצעק: "רק נתתי לה מכה!".

העדה: "ויויאן סיפרה שרוני רון נהג לגרור את רוז על הרצפה"

לאחר מכן עלתה לדוכן העדים מירה קרני, עובדת המועצה לשלום הילד. בניגוד לעדותה אתמול של אימו של רוני רון, תיארה העדה התנהלות שונה לגמרי: "ויויאן התקשרה אלינו ב-20 ביולי, אחרי חודשיים שלא ראתה את רוז", סיפרה קרני. "היא סיפרה לי על המצב המשחתי המורכב ואמרה כי היא חוששת ששמו את רוז במסגרת לילדים אוטיסטים. ויויאן אמרה שהיא דואגת שמארי מזניחה את רוז, ושרוני רון יכול להיות אלים". בהמשך הוסיפה: "ויויאן סיפרה שרוני רון נהג לגרור את רוז על הרצפה ולמשוך אותה לשירותים".

לשמע הדברים הללו מתח השופט ביקורת על המועצה לשלום הילד, על כך שלא דיווחו למשטרה על פנייתה המדאיגה של ויויאן. "כיצד לא הדליקו דבריה של ויויאן נורה אדומה?", שאל השופט, "פנייה של המתלוננת על אלימות ועל היעלמות קטינה. כיצד לא דיווחתם?".

רוני רון דירדר רכב לירקון - כדי לקבל כסף מהביטוח

טרם עדותו של גרטנר עלה לדוכן העדים אלון יוסף, שעבד יחד עם רון בעיריית תל אביב. בעדותו הקצרה סיפר יוסף כי לפני מספר שנים היה מעורב רון בתאונה וכשלא הצליח למכור את הרכב, דירדר אותו לירקון על מנת לקבל את כספי הביטוח.

שמעון אונגר, רכז מודיעין שהיה מעורב בחקירה סיפר בעדותו, כי רון הצהיר בפניו שהובטח לו שאם יספר על פרטי הרצח ועל מיקום הגופה, מארי תשוחרר ויינתן לו לראות את שתי בנותיו הנותרות.

"רוני טיפל ברוז יפה מאד"

אתמול הייתה זו עדות הסבתא-רבתא שהסעירה את בית המשפט. בסצנה שלא הייתה מביישת אף סרט דרמה, נאלצה אמו של רוני רון, ויויאן יעקב, להעיד נגד בנה שישב מול עיניה על דוכן הנאשמים. במשך יותר מארבע שעות ישבה יעקב וענתה על שאלות הפרקליטים. את חלקן הדפה ומחלקן התחמקה.

ללא ספק, בראייה קרה של עדות האם היה ניתן לשים לב לנטייה לטובת בנה. "רוני טיפל ברוז יפה מאוד, גם כשהייתה חולה ומלאה בפצעים", אמרה יעקב. היא הוסיפה כי מארי פיזם, אמה של רוז, לא התעניינה בבתה ולא הייתה אמא טובה, למרות שכאשר רוז הייתה בצרפת בהשגחת אביה, נלחמה על הבאתה ארצה.

במהלך עדותה סיפרה יעקב על תקופה בת חודש וחצי בה רוז הקטנה שהתה בביתה. בדבריה תיארה כיצד רון נהג לטלפן מספר פעמים בשבוע ומבקש לקחת את רוז לביתו. למרות הפצרותיה, כך טענה, רון ופיזם לא רשמו את רוז לגן או למסגרת כלשהי.

הפרשה שהסעירה את המדינה

פרשת רוז הקטנה הסעירה את המדינה כולה במהלך חודש אוגוסט האחרון. לאחר שסבתה דיווחה למשטרה על היעלמותה, החלו חיפושים קדחתניים אחר הילדה עם העיניים הענקיות בנחל המזוהם ובאזור המרכז. שלושה שבועות מאוחר יותר נמוגו התקוות למצוא אותה חיה. רוז נמצאה בתוך תיק עור אדום בתחתית נחל הירקון, בדיוק כפי שהעיד רון בחקירתו במשטרה.

כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז נגד השניים בספטמבר האחרון לא כולל את פירוט אופן רציחתה של הילדה הקטנה. במקום זאת נכתב כי "השניים החליטו לגרום למותה בדרך שאינה ידועה". לטענת הסב, רוז הכעיסה אותו והוא סטר לה בחוזקה, אך הוא לא התכוון להרוג אותה.

פרשת רוז - סיקור מיוחד:

פתיחת משפטם של רוני רון ומארי

מארי פיזם, אימה של רוז, מדברת לראשונה

עדות הסבתא-רבתא

כתב אישום באשמת רצח נגד רוני רון ומארי פיזם