היום: רוני רון ומארי פיזם על דוכן הנאשמים

קצת פחות משנה אחרי שרוז הקטנה נהרגה והוטבעה בירקון עפ"י כתב האישום, יגיעו סבה רוני רון ואמה מארי פיזם אל בית המשפט כדי לתת את הדין. בסוף הדיונים נדע, אולי, מה באמת עלה בגורלה של רוז

רוז פיזם (חדשות 2)

לאחר חיפושים ארוכים בירקון, הגשת כתב אישום לא מפורט, התפטרות עורכת הדין וחלופה של האשמות הדדיות, ייפתח הבוקר (ראשון), אחרי דחייה ארוכה, משפטם של רוני רון ומארי פיזם, סבה ואמה של הילדה רוז בת הארבע וחצי המואשמים ברציחתה.

פרשת רוז הקטנה הסעירה את המדינה כולה במהלך חודש אוגוסט האחרון. לאחר שסבתה דיווחה למשטרה על היעלמותה, החלו חיפושים קדחתניים אחר הילדה עם העיניים הענקיות בנחל המזוהם ובאזור המרכז.

שלושה שבועות מאוחר יותר נמוגו התקוות למצוא אותה חיה. רוז נמצאה בתוך תיק עור אדום בתחתית נחל הירקון, בדיוק כפי שהעיד רון בחקירתו במשטרה.

רוני רון (חדשות 2)
כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז נגד השניים בספטמבר האחרון לא כולל את פירוט אופן רציחתה של הילדה הקטנה. במקום זאת נכתב כי "השניים החליטו לגרום למותה בדרך שאינה ידועה". לטענת הסב, רוז הכעיסה אותו והוא סטר לה בחוזקה, אך הוא לא התכוון להרוג אותה.

הסב נשלח להסתכלות

במהלך השבוע שעבר הודיע בית המשפט כי מארי תישאר במעצר עד תום ההליכים, וכי הוא אינו מקבל את חלופת המעצר שהוצעה על ידי עורכת דינה רויטל סוויד.

לעומתה, עובדת הישארותו של רוני רון במעצר נקבעה כבר ממזמן, אך בסוף חודש אפריל ביקש פרקליטו גיל פרידמן שמרשו יישלח להסתכלות.

הסב שינה את גרסתו בפני החוקרים לא פעם אחת מאז החל ההליך הפלילי נגדו. בשלבים הראשונים של מעצרו הודה רון ברצח הילדה, אך מאוחר יותר חזר בו בפני התקשורת ואז הוסיף שראה אותה לאחרונה בידיה של מארי.

כאמור, גרסתו האחרונה הייתה שהרג אותה בטעות. מחר בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה אולי סוף סוף ייסתם הגולל על הפרשה העגומה של רוז הקטנה.

פרשת רוז - סיקור מיוחד

הדיווח על היעלמותה של הילדה רוז

"נמצאה המזוודה האדומה ובה הגופה הקטנה"

פרשת רוז - רצף האירועים

מארי פיזם, אימה של רוז, מדברת לראשונה

כתב אישום באשמת רצח נגד רוני רון ומארי פיזם

פרטים חדשים על חקירת פרשת הרצח