7 שנות מאסר לצעיר שהרג את אחיו הנרקומן

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 7 שנות מאסר בפועל ועוד שנתיים מאסר על תנאי על דוד ירקוני, בן 29, שהורשע בהריגת אחיו הנרקומן בבית הוריהם בשכונת כפר שלם לפני כשלושה חודשים. גזר הדין ניתן במסגרת הסדר טיעון. " התלבטתי והתחבטתי לא מעט", אמר השופט

דוד ירקוני בבית המשפט, היום (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר 7 שנות מאסר בפועל ועוד שנתיים מאסר על תנאי על דוד ירקוני, בן 29, שהורשע בהריגת אחיו הנרקומן מרדכי, בבית הוריהם בשכונת כפר-שלם בתחילת פברואר 2008. גזר הדין ניתן במסגרת הסדר טיעון.

מכתב האישום עולה כי בין השניים התפתח ויכוח על רקע התמכרותו של מרדכי לסמים והחשד שלו כי אחיו דוד סיפר על כך להורים. במהלך הויכוח, נכנס האח לחדרו של ירקוני והיכה אותו. לאחר שהאח שב לחדרו, נטל ירקוני סכין מתקפלת ונעץ אץ הסכין בבטנו של המנוח. מעצמת הדקירה, הסכין חדר לליבו של האח והוא מת.

מתסקיר המבחן שהוגש בעניינו של ירקוני עולה כי הוא האח ה-16 במשפחה ובה 17 ילידים. וכשהיה צעיר אחיו הצעיר נהרג מול עיניו בתאונת דרכים. לנרצח, כך עולה מהתסקיר, היתה בעית סמים קשה וירקוני נטל חלק פעיל בעזרה לאח ובנסיון לשיקומו.

השופט: התלבטתי לא מעט

לאורך המשפט טען ירקוני כי הוא פעל כהגנה עצמית בתגובה לאלימות מצד אחיו המנוח, וכי לא הייתה לו כוונה לפגוע באחיו עם הסכין.

בהחלטתו, כתב שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב אורי שהם כי ההחלטה לא היתה קלה:"בבואי לגזור את ענשו של הנאשם, התלבטתי והתחבטתי לא מעט. לנוכח מצבו הנפשי והפיזי של הנאשם, לרבות צערו העמוק על מעשיו והחלטתי לא לגזור עליו את עונש המאסר המוצע על ידי התביעה".