השוטרת שנחטפה ופוטרה - עתרה לבג"ץ

לפני כשנה שיחררה אירנה גורחוד עציר מהאזיקים, והוא ניצל זאת וחטף אותה בניידת המשטרה. המשטרה הקימה ועדת בדיקה מיוחדת - והחליטה לפטר אותה באשמת רשלנות. היום הגישה גורחוד, באמצעות עורך דינה ערעור לבג"ץ. "היא שעיר לעזאזל, לא ניתן לפטר אותה", אמר עורך דינה

השוטרת אירנה גורחוד שפוטרה מהמשטרה לאחר חטיפתה על ידי עצור, הגיעה הבוקר לבית המשפט העליון והגישה ערעור לבג"צ על פיטוריה הצפויים ממשטרת ישראל. גורחוד פוטרה לאחר מקרה החטיפה שארע לפני מספר חודשים, אז השתחרר עציר ממעצר, תקף שוטרים ואף חטף את גורחוד והחזיק בה במשך שעות ארוכות.

"אירנה שוטרת מוערכת, מצטיינת בעבודתה" ציין הבוקר עו"ד אבי חימי, פרקליטה של גורחוד דקות לפני שהוגש הערעור לבית המשפט, "הוחלט על ידי המשטרה להפוך אותה לשעיר לעזעזל". עוד מוסיף עו"ד חימי, "לא ניתן למשטרת ישראל לפטר אותה כלאחר יד".

גורחוד עצמה, מלווה בבני משפחתה הגיעה לבית המשפט במצב רוח אופטימי יחסית. "אני לא חושבת שהמצב היה צריך להגיע לידי פיטורים". היא הוסיפה כי "האירוע הבודד הזה לא מעיד על מחדלים מהותיים במקרה הזה. יש מחדלים כמו המערכת שלא הכינה אותנו איך להתמודד במקרה של חטיפה או בני ערובה". למרות הכל גורחוד מביעה אמון שתישאר בשורות התכולים, "אני תמיד אופטימית".

"החלטה בלתי מידתית"

בעתירה שהוגשה היום לבג"צ מציינים העותרים כי "מדובר בהחלטה בלתי סבירה ובלתי מידתית, אשר התקבלה על-יסוד כשלים שנקבעו כלפי העותרת במסגרת האירוע". הם אף ציינו כי "חלה התעלמות מנסיבותיה האישיות". לפיכך בקשת העותרים על פי הערעור היא "לבטל פיטורים אלו". "נוכח כל המפורט לעיל", דורשים העותרים, "יש לשנות את החלטת המשטרה "ולהוציא מלפניו צו על תנאי וצו ביניים".

גורחוד, שוטרת מתחנת אשדוד, נחטפה בשנה שעברה שעה שהסירה את האזיקים מהעבריין אייל פרץ. הוא נמלט עימה בניידת משטרה עד שהגיע בסמוך לצומת גינתון בשפלה. הוא ירה לעבר השוטרים שניסו לעצור אותו - ונורה למוות. גודחוב שוחררה מבלי שתיפגע בתקרית, אך שוטר אחר שהיה מעורב בחילופי האש נפצע באורח בינוני. ועדת בדיקה מיוחדת הוקמה במשטרה בעקבות האירוע.